No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa za viac ako 120 mil. eur môžu začať robiť

24. júla 2019 |  | | |

Viac ako 13 kilometrový úsek cesty R2 medzi Mýtnou a Lovinobaňou, Tomášovcami môžu začať stavať. Zmluva bola podpísaná, zhotoviteľ združenie Metrostav - Hochtief, môže začať stavať. Hodnota zákazky je viac ako 127 mil. eur eur bez DPH. Výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. „Zhotoviteľ stavby, združenie Metrostav - Hochtief, podpisom zmluvy začal mobilizáciu prostriedkov a prípravné práce na realizácii diela. Doba výstavby je dva roky, to znamená, že úsek by mal motoristom slúžiť už v roku 2021,” priblížila Michalová. Ako spomenula, v najbližších dňoch zhotoviteľ začne s prípravnými prácami vrátane zriadenia staveniska, výrubu drevín, preložiek inžinierskych sietí, archeologického a pyrotechnického prieskumu. 

Po dostavbe bude podľa jej slov tento úsek dlhý 13,5 km a jeho súčasťou bude 11 mostných objektov, 6 protihlukových stien, 8 zárubných či oporných múrov. 

Rýchlostná cesta R2 začína v dočasnom prepojení R2 s cestou I/16 v podobe stykovej križovatky pred obcou Mýtna. Medzi obcami Mýtna a Divín sa v trase R2 nachádza mimoúrovňová križovatka Mýtna. Koniec úseku je situovaný v mimoúrovňovej križovatke Tomášovce, za ktorou pokračuje nadväzujúci úsek R2 Tomášovce - Ožďany. „Mimoúrovňová križovatka Tomášovce je v súčasnosti navrhnutá na dočasné riešenie zabezpečujúce napojenie rýchlostnej cesty na cestu I/16 pri obci Tomášovce,”  dodala Michalová. 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross