No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úsek R2 za Lučencom majú odovzdať koncom leta. Priority pre R. Sobotu sa zatiaľ nemenia

8. februára 2021 |  | | | |

Rozrobený diaľničný úsek R2 medzi Tomášovcami, Lovinobaňou a Mýtnou za viac ako 127 mil. eur majú odovzdať do užívania koncom leta. Uviedla pre Rimava.sk Eva Žgravčáková, vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie NDS. Ako ďalej uviedla, práce tu aj v týchto dňoch pokračujú na cestnom telese, mostných objektoch, ale aj protihlukových stien či cestnej kanalizácie. "Tento úsek je vo výstavbe, prejazdný bude po jeho uvedení do prevádzky," podotkla.

Ďalší úsek R2 Kriváň – Mýtna majú podľa jej slov v pláne začať realizovať od budúceho mesiaca. V tomto úseku v súčasnosti pokračuje pyrotechnický a archeologický prieskum. "Zhotoviteľ pracuje na zabezpečení inžinieringu k žiadosti na stavebné povolenie. Po nadobudnutí právoplatnosti stavebného povolenia začnú stavebné práce," uvádza Žgravčáková s tým, že stavenisko v obci Kriváň je už v prevádzke.

Článok pokračuje pod reklamou
Už minulý rok začali v súvislosti s plánovanou výstavbou v tomto úseku s výrubom stromov pri ceste. Premávka tu bola obmedzená. Výrub lesných a mimolesných porastov prebieha v celom úseku stavby aj naďalej v jednotlivých lokalitách. "Ešte nebol zrealizovaný v plnom rozsahu," podotkla.

Priority výstavby R2 v okolí R. Soboty sa nemenia

V kontexte s odsúhlasením výstavby priemyselného parku pri Rimavskej Sobote začali medzi obyvateľmi pribúdať úvahy, či by mohlo v tejto súvislosti dôjsť k úprave priorít výstavby R2 v okrese. Podľa Žgravčákovej NDS nedisponuje pokynom ministerstva dopravy upraviť priority výstavby úsekov R2 v okrese Rimavská Sobota. Ich príprava preto postupuje v zmysle aktuálne platných harmonogramov. "NDS zabezpečuje k týmto dvom úsekom podklady potrebné pre vydanie stavebného povolenia," povedala Žgravčáková. Ako podotkla, ide napríklad o rozhodnutia o vyňatí poľnohospodárskej pôdy, vyňatí lesných pozemkov, súhlasy s vypúšťaním vôd, výrubom drevín a iné.

Zároveň pripomenula, že výkupy pozemkov u oboch stavieb sa realizujú na plný profil. Po ukončení procesu majetkovoprávneho usporiadania a zabezpečenia podkladov bude podaná žiadosť o stavebné povolenia. NDS má takto rozpracované úseky R2 ZACHAROVCE – BÁTKA a BÁTKA – FIGA, sú k nim vypracované projektové dokumentácie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross