No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci hodlajú zvýšiť bezpečnosť priechodov pre chodcov

Zámerom tisovskej samosprávy je pokračovať vo zvyšovaní bezpečnosti cestnej premávky. Nadviaže na to, na čo má kladné ohlasy. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Tibor Tokár, pôjde o tri priechody pre chodcov na ceste I/72. Ide o také, ktoré sú priamo v meste.

Článok pokračuje pod reklamouSamospráva získala vyše 13 800 eur, vďaka čomu môže financovať inštaláciu svetelných gombíkov do vozovky. Zvislé dopravné značenie však bude financovať samospráva, lebo to nie je predmetom oprávnených výdavkov tejto výzvy. Investičná akcia si má vyžiadať celkovo 19 tis. eur. Mesto ju mieni zrealizovať do konca septembra, pričom tento termín sa už posúval. „Na tie svetelné gombíky máme už dlhodobejšie povolenia. Potrebujeme ich ešte vybaviť na značky s fluorescenčným podkladom,“ pokračoval prednosta úradu.

Tokár pripomenul, že už vlani zrealizovali niečo podobné v blízkosti autobusovej zastávky, neďaleko križovky na Muráň či Brezno. A to vďaka prostriedkom získaným z Nadácie ČSOB a finančne na tom participovalo aj mesto. Je tam umiestnená značka priechod pre chodcov s fluorescenčným podkladom.

„Máme pozitívnu spätnú väzbu od občanov mesta, že vozidlá tam spomalia. „Donútia“ ich k tomu blikajúce výstražné svetlá. Tie začnú blikať po detekcii chodca pri priechode pre chodcov. Vtedy sa spustí aj blikanie gombíkov, ktoré sú vo vozovke. Týmto štýlom chceme ísť ďalej, ale v rámci spomínanej výzvy sme doplnili, že oranžové svetielka budú blikať obojstranne,“ povedal prednosta tisovského mestského úradu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross