No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci zvýšili bezpečnosť troch priechodov

2. októbra 2020 | |  | | |

Tisovská samospráva pokračuje v zámere zvyšovať bezpečnosť cestnej premávky. Zamerala sa na tri priechody pre chodcov v meste na ceste I/72. Pre Rimava.sk to uviedol prednosta Mestského úradu v Tisovci Tibor Tokár. K zníženiu rizika vzniku dopravných nehôd má prispieť zvýraznenie priechodov trvalými dopravnými gombíkmi pre ich lepšiu viditeľnosť. Pribudol tam režim blikania po detekcii chodcov i zvislé dopravné značenie.

„Pri každom z týchto troch priechodov sú štyri dopravné značky priechod pre chodcov. Nad nimi sú umiestnené blikajúce výstražné svetlá z obidvoch strán,“ poznamenal Tokár. Ako ozrejmil, výstražné svetlá začnú blikať po detekcii chodca a vtedy sa spustí aj blikanie gombíkov, ktoré sú vo vozovke. Tieto dopravné gombíky sú odolné voči ťažkej nákladnej doprave i pred pluhmi v zimnom období.

Článok pokračuje pod reklamouVďaka zrealizovaným opatreniam by mali vodiči zvýšiť pozornosť pri prejazdoch cez priechody pre chodcov a rýchlejšie reagovať na chodcov, pohybujúcich sa na ceste. Prednosta úradu vyčíslil náklady projektu na približne 18 700 eur. Ako dodal, samospráva získala dotáciu zhruba 13 800 eur z výzvy Prezídia Policajného zboru SR a ten rozdiel financovalo samotné mesto. Zhotoviteľom prác bola spoločnosť CitySafety.

Samospráva už vlani zrealizovala čosi podobné v blízkosti autobusovej zastávky, neďaleko križovatky na Muráň či Brezno. „Reálne skúsenosti členov komisie výstavby sú také, že autá tam pribrzdia,“ pripomenul Tibor Tokár. Mesto sa tak rozhodlo zvýšiť v tomto roku bezpečnosť ďalších priechodov pre chodcov. „Počítame s tým, že prínos všetkých troch bude taký, ako v prípade priechodu pri elektre, ktorý bol zrealizovaný v minulom roku,“ povedal prednosta tisovského mestského úradu.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album T. Tokára


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross