No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Sezóna kolobežkárov je tu, takéto pravidlá pre nich platia, odkazuje polícia

29. apríla 2022 | |  | 
Zdroj: Pixabay

RIMAVSKÁ SOBOTA - Elektrická kolobežka - dopravný prostriedok, ktorý vám uľahčí a zrýchli prepravu na kratšie vzdialenosti, sa s teplým počasím vracia do ulíc. Kolobežkári, viete, aké pravidlá máte pri jazde dodržiavať? Polícia vo videu zhrnula to najdôležitejšie.

Médiami už preletelo niekoľko správ o nešťastiach, ktoré zavinila rýchla a nezodpovedná jazda na elektrických kolobežkách. Na fakt, že v meste ich je čoraz viac a ľudia sa na nich premávajú aj na Hlavnom námestí, kde je väčší pohyb chodcov, poukázal minulé leto poslanec Hazucha. Podľa jeho slov sa už viacerí ľudia dostali s kolobežkármi do kolízií.


Prečítajte si tiež: Rim. Sobota: Elektrických kolobežiek je v meste čoraz viac, ohrozujú chodcov, upozornil poslanec Hazucha


Článok pokračuje pod reklamou


„Je to veľká móda, väčšinou na nich jazdí mládež, ktorá na nich dokazuje úctyhodné kúsky. Je to veľmi nebezpečné, je to tak nebezpečné ako lyžovanie na svahu, keď vás niekto naberie odzadu,“ povedal vtedy poslanec Hazucha.

Centrum mesta ale podľa jeho slov nie je pešou zónou. „Oni jazdia len po chodníkoch, pomedzi ľudí. Sám neviem recept na riešenie tejto situácie, ako dať za pravdu jedným aj druhým. Aj kolobežkárom, že môžu prejsť – ale neučiť sa tam akrobatickým kúskom, ale aj tým ľuďom, aby chodili v bezpečí,“ vyjadrila sa Ivan Hazucha.

Recept ako na to - teda jasné pravidlá, aby nedochádzalo ku kolíziám medzi chodcami a kolobežkármi, zhrnula polícia vo videu:

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross