No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo Fiľakove plánujú opraviť vlakovú zastávku. Ministerstvo odhadlo aj termín, kedy by rýchliky mali opäť stáť na hlavnej stanici

31. mája 2022 | |  | 

FIĽAKOVO - Vlaková zastávka vo Fiľakove by mala prejsť revitalizáciou. Tvrdí to ministerstvo dopravy a výstavby v reakcii na petíciu samosprávy týkajúcu sa medializovanej témy budúcnosti vlakovej dopravy v meste.

Odpoveď rezortu zverejnil primátor Attila Agócs na Facebooku.

Ministerstvo prisľúbilo obnovu priestoru vlakovej zastávky, ktorá bude od decembra 2022 slúžiť ako nástupné a výstupné miesto aj pre rýchliky.

Článok pokračuje pod reklamou


"V súčasnosti ŽSR (Železnice Slovenskej republiky, pozn. red.) pripravujú technické podklady k revitalizácii priestoru stanice "Fiľakovo zastávka" spolu s vyčíslením nákladov, následne sa v spolupráci so zástupcami rezortov dopravy a financií dohodne zdroj financovania tejto investície," konkretizoval Zoltán Takács, riaditeľ Odboru kontroly, štátneho dozoru a dohľadu Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zastávka by po rekonštrukcii mala spĺňať "základné kvalitatívne parametre pre rýchlikovú stanicu (obnova budovy, zriadenie WC, pokladne na výdajňu lístkov a pod.)"


K TÉME: Vlaky by stanicu vo Fiľakove mali obchádzať, kým neopravia úsek do Holiše. Skôr ako v roku 2024 to zrejme nebude


Rezort dopravy v odpovedi spomenul aj plán na obnovu a modernizáciu 7,5 kilometrov dlhého úseku Fiľakovo - Prša - Holiša. Po jeho oprave by sa čas cestovania mal skrátiť tak, aby sedel do pripraveného Plánu dopravnej obslužnosti Slovenska pre železničnú osobnú dopravu.

Rýchliky by tak opäť mali stáť na hlavnej stanici. Ministerstvo dopravy predpokladá, že by sa tak mohlo stať koncom roka 2024.


NEVYNECHAJTE: Cyklistka vo Fiľakove narazila do stojaceho auta, priebeh nehody zachytila kamera


"Zároveň zástupcovia ŽSR na stretnutí potvrdili, že rušňové depo v priestore fiľakovskej hlavnej stanice zostane zachované aj v budúcnosti," uvádza sa v odpovedi na petíciu.

Primátor Agócs bude o plánovanej obnove malej stanice rokovať vo štvrtok vo Zvolene s námestníkom generálneho riaditeľa ŽSR pre prevádzku Milanom Kubičkom.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross