No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výstavba úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce napreduje. Motoristi by po rýchlostnej ceste mohli jazdiť už o pár mesiacov

2. augusta 2022 | |  | 
Zdroj foto: NDS

MÝTNA - Výstavba úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce pokračuje, podľa slov hovorkyne Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Evy Žgravčákovej, podľa plánu. Informovala o tom s tým, že na mostoch realizujú izolácie aj rímsy a stavebné práce budú pokračovať montážou odvodnenia mostov a záchytných bezpečnostných zariadení - teda zábradlia či oceľové zvodidlá.

"Na jednotlivých úsekoch hlavnej trasy už realizujeme konštrukčné vrstvy vozoviek, betónové i oceľové zvodidlá či oplotenie. Takisto pracujeme aj na informačnom systéme rýchlostnej cesty. Okrem uvedených prác budeme ku koncu výstavby osádzať dopravné značenie. Takisto budú čoskoro prebiehať zaťažovacie skúšky mostov, funkčné skúšky na informačnom systéme a na odlučovačoch ropných látok," vysvetlila Žgravčáková.

Článok pokračuje pod reklamou


Motoristi by po R2 z Mýtnej do Tomášoviec mohli jazdiť už o pár mesiacov. Diaľničiari predpokladajú ukončenie výstavby v tomto roku. Úsek Kriváň – Mýtna by mohol byť dokončený na jar roku 2024.

Zdroj foto: NDS

Trasa budúcej rýchlostnej cesty R2 je vedená údolím Krivánskeho potoka v súbehu so železničnou traťou a cestou I/16, pričom obchádza samotnú obec Mýtna z juhozápadu. Rýchlostná cesta je vedená ponad oba dopravné koridory, následne trasa vchádza do katastra obce Divín.


Prečítajte si tiež: VIDEO: Slovenský unikát v podobe estakády vzniká na úseku R2 Kriváň - Mýtna


Trasa pokračuje v úzkom páse na úpätí pahorkov Divínskeho hája, kde je jediné miesto s akceptovateľným dopadom na životné prostredie, dôsledkom čoho vznikla potreba na vybudovanie objektov vhodných pre migráciu zveri.

Po opustení Divínskeho hája pokračuje trasa severovýchodne od obce Podrečany v súbehu s cestou I/16 až do konca úseku, kde sa pri Tomášovciach napojí na jestvujúcu cestu I/16.  Úsek je dlhý 13,5 km a jeho súčasťou je 11 mostných objektov, 6 protihlukových stien a 8 zárubných či oporných múrov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross