No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zlá dopravná situácia na križovatke pri Sobôtke by už mohla byť minulosťou, dnes padlo dôležité rozhodnutie

30. augusta 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Komplikovaná križovatka na výjazde z Rimavskej Soboty v časti Sobôtka by sa už mala dočkať rekonštrukcie, premeny na kruhovú križovatku. Ide o niekoľko rokov diskutovanú tému. Križovatka leží na spojnici ciest Bratislava – Košice, v minulosti bola svedkom viacerých nehôd. Vybudovanie by malo byť financované z prostriedkov Slovenskej správy ciest (SSC).

Na dnešnom (30. 8.) mestskom zastupiteľstve poslanci MsZ odsúhlasili uzatvorenie nájomnej zmluvy na prenájom pozemkov, ktoré budú zabraté dočasne a zmluvu o budúcej kúpnej zmluve týchto pozemkov, ktoré budú trvale zastavané.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako na dnešnom zasadnutí MsZ uviedol primátor mesta Jozef Šimko, odsúhlasené materiály poputujú na Okresný úrad v Banskej Bystrici, ktorý následne vydá stavebné povolenie. Ak by to podľa jeho slov išlo dobrým smerom, výstavba kruhového objazdu by sa mohla začať už v novembri tohto roka.

Celková výstavba nového kruhového objazdu by mala stáť približne 3 milióny eur. "Uvidíme, či prejde verejno-obchodná súťaž. Tam ešte prejde pár mesiacov, ale je to na dobrej ceste," dodal primátor.

Uzatvorenie nájomnej zmluvy na prenájom pozemkov a zmluvu o budúcej kúpnej zmluve odsúhlasilo všetkých prítomných 15 poslancov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross