No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Známy je termín uzávierky cesty I. triedy smerom na Tornaľu, vodiči budú musieť použiť obchádzku

11. augusta 2022 |  | 

Koncom mája sa objavila informácia o tom, že motoristi jazdiaci medzi Rimavskou Sobotu a Tornaľou budú musieť pre rekonštrukciu mosta v Bátke využiť približne 30-kilometrovú obchádzku. Úsek cesty I/16 Rakytník - R2 Figa bude uzatvorený od pondelka 15. augusta od 19.00 hod.

Obchádzka z Tornale smerom na Rimavskú Sobotu bude cez Rimavskú Seč – Bátku. Zároveň bude platiť zákaz parkovania na cestách II. a III. triedy prechádzajúcimi obcami (zákaz zastavenia). Informovala o tom tornaľská samospráva na svojom oficiálnom webe.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk pred niekoľkými dňami uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest, charakter realizovaných prác na danom úseku neumožňuje prejazd v jednom pruhu, keďže bude prebiehať odkopávanie cestného telesa až do hĺbky 1,5-2,0 m, čo by mohlo pri jestvujúcej intenzite dopravy a geologickej skladbe cestného telesa viesť k narušeniu stability ostávajúcej časti cesty a jej zosunutí do výkopu. „Vzhľadom na vyššie uvedené bude umožnený len prejazd záchranným zložkám a autobusovej doprave smerom do a z obce Barca,“ uzavrel hovorca.

AKTUALIZOVANÉ 12. AUGUSTA: Ďalšie informácie o plánovanej uzávierke cesty nájdete NA TOMTO ODKAZE.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross