No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Drienčany hostia malých rozprávkarov i recitátorov

Obec Drienčany po 14-ty krát privítala malých rozprávkarov, recitátorov slovenskej rozprávky. Počas dvoch dní sa predviedli v prednese v prednese rozprávok na počesť P. E. Dobšinského. V prvý deň, 17. októbra, svoje recitátorské umenie predviedli v regionálnom kole a dnes, 18. októbra, je v rozprávková dedinka dejiskom celoslovenského kola. Rimava.sk o tom informovala Stanislava Zvarová, z Gemersko - malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote, ktoré v spolupráci s Obcou Drienčany, ECAV Drienčany a Maticou slovenskou organizuje súťaž s názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas.

Podľa Zvarovej sa súťaž sa realizuje v troch kategóriach žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. „V tomto roku sa predstavilo v regionálnom kole 36 súťažiacich. Súťaž bola obohatená tvorivou dielňou pre recitátorov, s lektorkou Milankou Jutkovou. Talentovaných rozprávačov rozprávok hodnotila odborná porota,“ priblížila Zvarová.

A ako dopadlo včerajšie regionálne kolo? V I. kategórii získala podľa Zvarovej 1. miesto Gréta Krokavcová zo ZŠ P. Kellnera Hostinského z Rimavskej Soboty, 2. miesto získal Dominik Drugda zo SZŠ z Lučenca, 3. miesto získal Damian Badač zo SŽS - Magán Alapiskova z Rimavskej Soboty.

V II. kategórii 1. miesto získal Adam Gombala zo ZŠ z Jesenského, 2. miesto Natália Wereszká z Gymnázia I. Kraska z Rimavskej Soboty, na 3 mieste sa umiestnili dvaja recitátori a to: Andrej Fodor zo ZŠ P.E.Dobšinského z Teplého Vrchu a Kristián Humen zo ZŠ Klokočova z Hnúšte.

V III. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Daniela Šinková zo ZŠ z Jesenského, 2. miesto získal Vratko Mančuška z Gymnázia I. Kraska z Rimavskej Soboty a III. miesto získala Helena Slivenská zo ZŠ J. A. Komenského z Revúcej.

„Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, pedagógom za prípravu recitátorov ako aj rodičom, že ich vedú k čítaniu a prednesu rozprávok. Za spoluprácu ďakujeme všetkým dobrovoľníkom z Obce Drienčany, Mikroregiónu Teplý Vrch a Fondu na podporu umenia za podporu projektu. Tešíme sa na ďalšie stretnutia v rozprávkových Drienčanoch,“ zakončila Zvarová.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Stanislava Zvarová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross