No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďuriš naskočil na extraligovú scénu

Dalibor Ďuriš zažíva premiérovú sezónu v hokejovej Tipos extralige. Devätnásťročný krídelník, ktorý pochádza z Rimavských Zalužian, v nej háji farby HKM Zvolen. Debut v najvyššej súťaži si odkrútil v derby proti Banskobystričanom a postupne si pripísal na konto aj ďalšie štarty. Nastúpil vo všetkých šiestich stretnutiach, ktoré mančaft spod Pustého hradu doteraz odohral. Do zvolenského klubu sa vrátil po dvojročnej anabáze v Mountfield HK Hradec Králové. „Neľutujem, že som sa vrátil na Slovensko. Mužský hokej je totiž niečo iné než juniorský. Je rýchlejší i tvrdší. Účinkovanie v extralige znamená pre mňa každopádne posun v kariére. Veľa mi to dá. Snažím sa napredovať,“ povedal Ďuriš, hrajúci vo štvrtej útočnej formácii Zvolenčanov.

Článok pokračuje pod reklamou„Beriem to ako realitu. Som mladý hráč. Nemám toľko skúseností, ako niektorí iní hráči. Môj čas ešte len príde. Náš útok nastupuje v stabilnom zložení, produkujeme rýchly a nepríjemný hokej. Máme úlohu vybojovať presilovky pre spoluhráčov, hrať tvrdo do tela a hlavne si plniť zodpovedne defenzívne úlohy,“ priblížil Ďuriš.

V kanadskom bodovaní sa zatiaľ nepresadil. Nezaznamenal asistenciu a na prvý gól si tiež musí počkať. „Príležitosti som mal, ale nepadlo mi to tam. Budem šťastný, keď skórujem. Naša formácia má však na ľade predovšetkým inú prácu,“ reagoval mladík. Ako poznamenal, korčuliarsky stíha so súpermi a zápolenie v najvyššej súťaži zvláda aj po silovej stránke. Sú však veci, na ktorých potrebuje popracovať. V HKM nosí na drese číslo 13.

Zvolen si robí zálusk na popredné priečky v konečnom účtovaní. Začiatok súťaže sa mu vydaril. Koučom HKM je Peter Oremus. „Máme medailové ambície,“ zdôraznil Dalibor. V aktuálnom ročníku odohral popritom za Zvolen dve stretnutia v extralige juniorov. Dal v nich jeden gól a rovnako na jeden prihral. Ďuriš má skúsenosti z mládežníckych reprezentačných celkov. „Naďalej platí, že by som si chcel zahrať v národnom tíme do 20 rokov na majstrovstvách sveta,“ uviedol bývalý hráč Rimavskej Soboty a Detvy.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album D. Ďuriša


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross