No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďuriš sa postavil na ľad proti Jágrovi a Plekancovi. Je to pre mňa veľký zážitok, hovorí

7. apríla 2022 | | | |  | 
Zdroj: FB MHk 32 Liptovský Mikuláš

RIMAVSKÉ ZALUŽANY/LITPOVSKÝ MIKULÁŠ - Rodák z Rimavských Zalužian a úspešný hokejista Dalibor Ďuriš zažil jeden z najväčších zážitkov vo svojej kariére. Za tím Liptovský Mikuláš sa postavil na ľad proti Kladnu.

Prečo zážitok? Za Kladno totižto hrajú dve obrovské legendy svetového hokeja - Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. My sme Dalibora vyspovedali a zistili jeho dojmy.

"Túto príležitosť vnímam tak, že je to pre mňa veľký zážitok zahrať si proti Jágrovi a Plekancovi. Sú to legendy českého a slovenského hokeja. Bolo to výborné hrať proti nim. Sú to skúsení hráči," povedal nám Ďuriš.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jeho slov to nebol ťažký zápas, no mierne cítil stres. "Hovoril som si, že keď tam budem proti Jágrovi, čo tam mám robiť. Potom to bolo v pohode a myslím, že som to zvládol celkom fajn, aj keď to mohlo byť o niečo lepšie," doplnil.

Dalibor po asistencii na gól Adama Halušku. Zdroj: Hockey Slovakia

Ako ďalej povedal, títo hráči sú stále vo vynikajúcej kondícii. "Stíhal som s nimi. Jágr má 50 rokov, čiže musí byť v dobrej kondícii. Predsa tie skúsenosti majú oveľa lepšie, keď hrali niekoľko sezón v NHL," vyslovil sa.

Článok pokračuje pod reklamou


Dalibor prestúpil do Liptovského Mikuláša tesne pred koncom základnej časti Extraligy. Predtým pôsobil vo Zvolene, kde dodnes býva. "V Mikuláši mám bývanie na hoteli. Nemôžem sa na nič sťažovať. Zimný štadión mám blízko ubytovania a je tam všetko pokope. Sú tam dobrí ľudia, so všetkými vychádzam. Keď som sem išiel, mal som obavy, aké to bude, no všetko nakoniec dopadlo dobre," dodal.


Prečítajte si tiež: Ďuriš zmenil pôsobisko, sezónu dohrá u ďalšieho extraligistu


S Jágrom sa mu ešte nepodarilo veľmi rozprávať, no príležitosť ešte bude mať. Kladno totižto odohrá v Liptovskom Mikuláši ešte jeden zápas, konkrétne dnes. V tom prvom dueli prehral slovenský tím 3:6. Na posledný gól L. Mikuláša prihrával práve Ďuriš a pripísal si tak jednu asistenciu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross