Ďuriš sa postupne rozbieha, pripísal si ďalší bod

HKM Zvolen po štvrtom góle. Foto: FB HKM Zvolen

ZVOLEN - Hokejista HKM Zvolen Dalibor Ďuriš má odohraných v tejto sezóne deväť z desiatich zápasov v slovenskej Extralige. V poslednom dueli proti Dukle Trenčín si pripísal dôležitú asistenciu, keď prihrával na víťazný gól Nikolasa Gubančoka na 4:3.

Zvolenčania vstúpili do zápasu veľmi dobre. Všetky svoje štyri góly strelili v prvej tretine. Najskôr sa v štvrtej minúte presadil Kanaďan Cole Ully, v deviatej minúte zvýšil na 2:0 Američan Peter Krieger.

V druhej polovici prvej tretiny zvýšil na 3:0 ďalší Američan Nick Saracino. Posledný a víťazný gól Zvolena strelil Slovák Nikolas Gubančok, ktorému prihrával práve rodák z Rimavských Zalužian.

Trenčania sa snažili so zápasom niečo urobiť a takmer sa im to aj podarilo. V 27. minúte znížil na 1:4 Radoslav Tybor. V tretej tretine dokázala Dukla znížiť na dvojgólový rozdiel gólom Samuela Honzeka a v poslednej minúte uzavrel na konečných 3:4 Juraj Bezúch.

Zvolen ťahá päťzápasovú víťaznú šnúru v slovenskej Extralige, vďaka čomu sa vyšplhli už na štvrté miesto v tabuľke. Trenčín aktuálne okupuje ôsmu priečku. Na čele tabuľky je HK Nitra, ktorá má jednobodový náskok pred HC Slovan Bratislava.

Dalibor Ďuriš má na konte v tejto sezóne tri body po jednom góle a dvoch asistenciách. V kanadskom bodovaní sa aktuálne nachádza na delenom 119. mieste, na ktorom je spoločne s ďalšími dvanástimi hráčmi.