No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďuriš sledoval majstrovstvá sveta len v televízii

17. januára 2021 | |  | 

Hokejista Dalibor Ďuriš háji v prebiehajúcom ročníku farby HKM Zvolen. Pre mladíka z Rimavských Zalužian je premiérovým  v Tipos extralige. Mal ambície zahrať si na prelome rokov na majstrovstvách sveta do 20 rokov. Ich dejiskom bol kanadský Edmonton. „Bol som každopádne sklamaný, že som nedostal šancu v prípravnom období. Neprišla mi pozvánku na kemp juniorskej reprezentácie, ktorý pred šampionátom prebiehal vo Zvolene. Neviem, čomu by som to pripísal. Tréner Róbert Petrovický predtým vravel, že hráči, ktorí hrávajú extraligu v mužskej kategórii, sa budú môcť ukázať a zabojovať o účasť na svetovom šampionáte. Ale nebolo to tak. Mal som z toho čudný pocit,“ povedal pre Rimava.sk devätnásťročný Ďuriš.

Reprezentačná kapitola  

Z vekového hľadiska mal poslednú príležitosť zápoliť na mládežníckych majstrovstvách sveta. Účinkovanie národného mančaftu spod Tatier však sledoval. „Myslím si, že uhral dobré výsledky. Hráči dodržiavali herný systém, ktorý stanovil tréner,“ podotkol krídelník, ktorý sa na slovenské klziská vrátil po dvoch rokoch strávených v juniorskom celku Mountfield HK Hradec Králové.  

Článok pokračuje pod reklamouDalibor má reprezentačné skúsenosti. „Prešiel som reprezentačnou pätnástkou, šestnástkou, sedemnástkou, v tej kategórii som bol kapitánom. V osemnástke som bol na dvoch akciách. Potom akoby na mňa zabudli, alebo neviem, čo sa stalo. Vlaňajšiu sezónu som nemal v Česku vôbec zlú. V porovnaní s predminulovou som išiel hore výkonmi i produktivitou. Vlani a ani v tejto sezóne som však nebol nominovaný na žiadnu akciu v dvadsiatke. Ocitol som sa iba medzi náhradníkmi.“

Vysoké ambície Zvolena

V extralige zaznamenal doteraz jednu asistenciu. „Pripísali mi ju, ale nemal som podiel na tom našom góle, lebo som vtedy ani nebol na ľade. Je náročné presadiť sa bodovo, keď strávim na ľade taký čas, aký tam strávim. Platí však, že môj čas ešte len príde,“ reagoval. Ďuriš nastupoval v úvode súťaže stabilne vo štvrtej formácii. Neskôr na istý čas vypadol zo základnej zostavy. „Potom som sa do nej vrátil vo štvrtom útoku, dve stretnutia som odohral v treťom útoku. V ostatnom období v niektorých dueloch nastupujem a niekedy čakám na príležitosť na striedačke ako trinásty útočník,“ sumarizoval bývalý hráč Rimavskej Soboty i Detvy.

„Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať, nakoľko káder je zložený z kvalitných hráčov a Zvolen má tie najvyššie ambície. Ako mladý hráč som vďačný za každú možnosť, ktorá sa mi naskytne a môžem tak zbierať štarty v extralige. Chýba mi, že kvôli protipandemickým opatreniam dostala stopku extraliga juniorov, kde by som mohol popri účinkovaní v áčku nazbierať potrebnú vyššiu minutáž. To by bolo fajn. V tréningovom procese makám. Návrat na Slovensko považujem za dobrý krok,“ povedal Dalibor Ďuriš. Naznačil, že by si vedel predstaviť pôsobenie vo Zvolene i v niektorom prvoligovom tíme, keďže druhá najvyššia súťaž pokračuje. „Mne by takýto striedaný štart, ak by bola taká možnosť, nerobil problém. Podstatné je, aby som hral a získaval skúsenosti v mužskej kategórii,“ skonštatoval.  

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív D. Ďuriša


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross