No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džezovým koncertom štartuje tohtoročný HOT ART. Pozrite sa, čo všetko vás v lete čaká

dzezovy koncertKoncertom newyorskej džezovej speváčky odštartuje tohtoročné kultúrne leto HOT ART, Shayna Steele príde v doprovode českých hudobníkov do Rimavskej Soboty vo štvrtok, 5. júna. O svojej vokálnej sile vás presvedčí na Nádvorí Čierneho orla, od 19.00 hod.

 

Vo štvrtok je pripravený aj program pre deti. Divadlo BABADLO im na Hlavnom námestí o 16.00 hod. vyrozpráva pútavý príbeh o tom, ako vyzeral Sen jedného duba. Viac info tu.
"Shayna Steele je speváčka, skladateľka a producentka. Nadviazala spoluprácu s Mobym či pianistom a skladateľom Davidom Cookom, ktorý sprevádzal také hudobné veličiny ako Natashu Bedingfield či Jennifer Hudson," priblížila manažérka HOT ART Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska.

Ako spomenula, Shayna koncertovala s mnohými úspešnými hviezdami aj samostatne v džezových a hudobných kluboch v Los Angeles, San Franciscu, New Yorku, Miláne či Ríme  a na oboch stranách Atlantiku si vytvorila početnú fanúšikovskú základňu.Vstupné na koncert je 5 eur. (v prípade zlého počasia bude koncert v Dome kultúry)

[su_media url="http://www.youtube.com/watch?v=yQLSZavGen8" width="600" height="400"]

Džezový koncert je prvým bodom nabitého kultúrneho programu na najbližšie mesiace. Projekt  HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota  počas leta opäť ponúkne kvalitné divadelné i hudobné produkcie pre deti aj pre dospelých.

"Pripravené je tanečné hip-hopové predstavenie Laciho Strika a jeho tanečnej skupiny  JÚLIO a RÓMEA, hudobné predstavenie Divadla Maska Smejko a Tanculienka, rozprávkový muzikál Maťko a Kubko, Westernový deň s mnohými atrakciami aj štyri tvorivé dopoludnia v Mestskej galérii s názvom Letná detská univerzita," avizuje Regina Špitálová.

Ako ďalej spomenula, príde aj Divadlo Astorka s vynikajúcou svadobnou komédiou Sen svätojánskej noci. "Svetové šansóny v slovenskom i maďarskom jazyku zaspieva Viktor Horján, Svetlana Rimarenko a Kristína Turjanová, uvidíme komédiu z manželského života „3 x 2“, zaručenú zábavu a  tanečný večer v štýle funky  ponúkne legendárna kapela Love 4 Money," priblížila manažérka HOT ART.

Podľa jej slov nové CD predstaví Peter Cmorík Band, bude aj vtipná a  bláznivá komédia s vynikajúcim hereckým obsadením Štyria na kanape. Koncom augusta a začiatkom septembra zavíta do Rimavskej Soboty známy originálny kočovný typ „open-air" kina Bažant kinematograf.

Projekt HOT ART organizuje Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross