No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudista Ádám mieni byť úspešný

Džudista Viktor Ádám je odchovancom TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, odkiaľ prestúpil do Dukly Banská Bystrica, kde rozvíja svoje nadanie. Zároveň rozširuje zbierku úspechov. Pribrzdila ho však v tom pandémia koronavírusu.

Bol v dorasteneckej reprezentácii, v roku 2019 štartoval na európskom šampionáte vo Varšave i na Európskom olympijskom festivale mládeže v Baku. V metropole Azerbajdžanu skončil siedmy. V súčasnosti má už miesto v juniorskej reprezentácii. Práve sa vrátil zo sústredenia (Tata) v Maďarsku.

Článok pokračuje pod reklamou„Išlo o prvé tohtoročné sústredenie. Bolo ťažké, ale užil som si ho. Snáď som sa tam zlepšil. Na sústredení som zápasil so špičkovými džudistami. Nacvičil som si viaceré veci. Páčilo sa mi na ňom. Teším sa na ďalšie sústredenie,“ povedal pre Rimava.sk čoskoro devätnásťročný Ádám. Veľmi rád by už po dlhom čase absolvoval turnajovú previerku.

Podľa jeho slov má možnosť trénovať tiež v Banskej Bystrici. „Pripravujeme sa za prísnych podmienok. Aj v tomto období však napredujem kondične, silovo i výkonnostne. Dúfam, že som dobre pripravený na novú sezónu. Budem sa snažiť uspieť na podujatiach Európskeho pohára, vyhrať medzinárodné turnaje, postúpiť na majstrovstvá Európy a na domácej scéne rozšíriť zbierku majstrovských titulov. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať pandemická situácia a ako ovplyvní kalendár podujatí,“ uviedol mladík z Rimavskej Soboty. Ako poznamenal, na medzinárodnom fóre bude zápoliť vo váhe do 100 kg.

Načrtol odvážne ciele. „Mienim sa zaradiť medzi špičku v medzinárodnom meradle, nazbierať na rôznych turnajoch čo najviac medailí a pohárov. Chcel by som byť najlepším džudistom na svete vo svojej váhe, aj keď je to teraz ťažko predstaviteľné.“

Ádám je študentom maturitného ročníka na Strednej zdravotníckej škole v Banskej Bystrici. „Chcel by som byť zamestnaný ako vojak v Dukle. Aby to mohlo byť realitou, vyžaduje si to medailové umiestnenie na významných podujatiach,“ podčiarkol.

Na pôsobenie v Mladosti spomína v dobrom. „Bol som tam spokojný, ale v istej fáze som sa potreboval posunúť vyššie. Predstavitelia Mladosti mi vždy pomohli. Aj keď som už pôsobil v Dukle Banská Bystrica, hosťoval som v Rimavskej Sobote v lige dorastencov. Stále sa stretávam s trénermi tohto oddielu. Keď treba, tak ma aj niekam odvezú,“ skonštatoval Viktor.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív V. Ádáma


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross