Džudisti majú za sebou úspešné turnaje v B. Bystrici a Zvolene, získali sedem medailí

6. marca 2024 | | | |  |

BANSKÁ BYSTRICA/ZVOLEN – Džudisti TJ Mladosť Rimavská Sobota sa počas uplynulého víkendu zúčastnili na turnajoch Grand Prix v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Výpravu z R. Soboty tvorilo sedem džudistov.

Najväčší úspech zaznamenala Mia Tóthová, ktorá si v kategórii do 14 rokov a 52 kilogramov vybojovala zlatú medailu. Tóthová mala dvojitý štart, vo váhovej kategórii do 57 kilogramov získala aj striebornú medailu.

Článok pokračuje pod reklamou

Strieborný cenný kov získali aj ďalší džudisti. V kategórii do 63 kilogramov uspela Mirka Benčíková, ktorá mala aj druhé striebro v kategórii bez rozdielu váh. Druhé miesto získala aj Zuzana Zvarová v kategórii do 36 kilogramov.

Vo váhe do 40 kilogramov priniesla taktiež striebro Lea Megelová. V rovnakej vekovej kategórii ako ostatní džudisti skončil na piatom mieste do 34 kilogramov Igor Lipták. V kategórii do 15 rokov získal bronzovú medailu Dávid Csernok a do 18 rokov skončil piaty Adam Ďurica.