No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudisti nevyhodnotia najlepších

9. decembra 2020 | |  | 

V džudistickom oddieli Mladosť Relax Rimavská Sobota nebudú tento rok vyhodnocovať najlepších pretekárov. Pre Rimava.sk to potvrdil jeho predseda i tréner Jozef Nociar. Porušia tak tradíciu, ktorú zaviedli v predchádzajúcich rokoch. Súvisí to s tým, že pandémia koronavírusu výrazne narušila v tejto sezóne kalendár podujatí. „Boli sme len na pár turnajoch, takže nie je veľmi čo vyhodnocovať,“ uviedol Nociar. V decembri zvyknú oceňovať najúspešnejších džudistov na základe poradia v rebríčku oddielu. Ten zohľadňuje výsledky dosiahnuté na turnajoch. Vlani i predvlani ho ovládol Martin Zvara.

Ing. Jozef Nociar

Medzinárodnú Veľkú cenu mesta Rimavská Sobota museli džudisti tiež oželieť. Zrušené boli i iné turnaje. „Termín konania MVC mesta sme v budúcom roku stanovili na 15. mája. My budeme pripravení, je však ťažké predpovedať, aká bude vtedy situácia a ako to bude s organizáciou podujatí,“ povedal Nociar. Ako dodal, v súčasnosti trénujú v malých skupinkách. Rimavskosobotská džudistka Bolda Zonga Sztankovics je v dorasteneckej reprezentácii.

Juraja Svoreňa nahradil Pavel Zvara

Jozef Nociar tiež informoval o tom, že Juraja Svoreňa nahradil na poste predsedu TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota Pavel Zvara. Ten je poslancom mestského zastupiteľstva. „Juraj Svoreň mal v auguste 70 rokov, vzdal sa funkcie predsedu TJ a za jeho nástupcu sme ešte na schôdzi v septembri zvolili Pavla Zvaru. Podpredsedom zostal Milan Miháľ zo stolnotenisového oddielu a za podpredsedu TJ zvolili i mňa, takže sme traja štatutári,“ pokračoval. Ako Nociar dodal, Zvara je naďalej členom výboru džudistického oddielu Mladosť Relax.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross