No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudisti z R. Soboty uzavreli sezónu tromi cennými kovmi, zlato vybojovali Megelová a Benčíková

20. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: FB TJ Mladosť Rimavská Sobota

MARTIN – Džudisti z TJ Mladosť Rimavská Sobota sa v sobotu, 18. novembra, zúčastnili medzinárodnej Veľkej ceny v Martine. Výprava, ktorú tvorilo šesť džudistov z Rimavskej Soboty, priniesla domov tri cenné kovy. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 420 pretekárov z troch krajín.

Opäť sa darilo Mirke Benčíkovej, ktorá získala zlatú medailu v kategórii do 55 kg a 12 rokov. "Zvíťazila aj minulý týždeň v Srbsku, teraz takisto. Potvrdila stúpajúcu tendenciu, ktorú má. Robí mi radosť, ako výkonnostne rastie," pochválil ju šéftréner mládeže Richard Útis.

Zlato priniesla domov aj Lea Megelová, ktorá uspela v kategórii do 42 kg a 12 rokov. "Na posledných pretekoch sa jej až tak nedarilo, bola tretia, no väčšinou nosila zlato. Teraz krásne zabojovala a s prehľadom vyhrala všetky štyri zápasy," vyzdvihol Útis.

Článok pokračuje pod reklamou


Tretiu medailu vybojoval Daniel Jakab, ktorý získal bronz v kategórii nad 73 kg do 14 rokov. Na turnaji dvakrát vyhral a raz prehral. Útisa mierne sklamal výkon Tomáša Husmana, ktorý skončil siedmy. "Vyhrával zápas o postup o tretie miesto, no nešťastne sa dostal do držania, ten zápas prehral. S pretekárom, ktorý skončil tretí, pravidelne vyhráva, čiže nebyť toho momentu, mal by lepšie umiestnenie," dodal Útis.

Husman bojoval v kategórii do 38 kg a 14 rokov. V tejto váhe bol prvýkrát. "Váži 35 kg, povedal som mu, aby sa netrápil a nezhadzoval to na 34 kg. Je predpoklad, že sa bude umiestňovať aj v tejto kategórii. Pekne odzápasil. Idú Vianoce, hádam trochu priberie," pousmial sa Útis.

Čo sa týka ďalšieho programu džudistov, najbližšie pocestujú do Banskej Bystrice, kde sa bude konať Turnaj mladých nádejí. "Je to turnaj do žltého opasku, čiže pre začiatočníkov. Pred Vianocami organizujeme turnaj v našej telocvični, čo bude rozlúčka so sezónou," uzavrel Útis.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross