No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudistom sa darilo v Kolárove. Benčíková sa konečne presadila, povedal Útis o jej zlate

2. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: Richard Útis

KOLÁROVO – Džudisti z TJ Mladosť Rimavská Sobota žali úspechy na medzinárodnom turnaji za účasti štyroch krajín v Kolárove. Domov si priniesli osem cenných kovov.

"Mali sme tem deväť pretekárov a osem medailí, čiže sme spokojní. Veľmi dobre zápasili Adam Ďurica a Ladislav Danyi, ktorí ale mali smolu, že boli v jednej váhovej kategórii. Danyi skončil druhý a Ďurica tretí," povedal pre Rimava.sk šéftréner mládeže v klube Richard Útis.

Článok pokračuje pod reklamou


Najúspešnejšími boli Miroslava Benčíková a Zuzka Danyiová, ktoré si vybojovali zlaté medaily. "Konečne sa Benčíková presadila, väčšinou bola druhá, tretia. Porazila aj súperky, s ktorými zvykne prehrávať. Danyiová ovládla svoju kategóriu do 33 kg," doplnil Útis.

Niektorí pretekári boli na turnaji prvý alebo druhýkrát. Svoje kvality ale potvrdila aj Lea Megelová, ktorá v kategórii do 12 rokov a 42 kg skončila druhá. "Nešťastné finále mala aj Zuzka Zvarová, ktorá skončila tiež druhá, no zvykne aj vyhrávať," dodal.

Turnaj podľa Útisa nebol na takej vysokej úrovni, ako ostatné. "Súťažili tam štyri štáty a 250 pretekárov. Bol to taký turnaj, ktorý bol dobrý pre naše deti a prišli si tam odskúšať nejaké nové veci," konkretizoval.

Článok pokračuje pod reklamou


Džudisti sa najbližšie chystajú na turnaj do Srbska, kam pôjde šesť pretekárov z Rimavskej Soboty s dvomi trénermi. "Tam vezmeme pretekárov, ktorí chodia na kvalitné turnaje a veríme, že nejaké medaily privezieme aj odtiaľ," priblížil.

O týždeň neskôr vycestujú na Veľkú cenu Martina a potom klub usporiada pred Vianocami Turnaj mladých nádejí pre najmenších džudistov. "Bude to spojené aj s kapustnicou či vareným vínom pre dospelých, také predvianočné naladenie sa," uzavrel Útis.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross