No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Elektrobicykle sa pod Muránskym hradom osvedčili, obec ich bude požičiavať naďalej

MURÁŇ – Služba požičiavania elektrobicyklov v Muráni sa samospráve osvedčila a obec v nej chce pokračovať. Potvrdil to starosta Muráňa Roman Goldschmidt, podľa ktorého si na túto možnosť dopravy ľudia už zvykli a bola by škoda rušiť niečo, čo funguje.

Stále nám ale do toho niečo príde – podmytie cesty, zonácia či obchádzka. Minulý rok počas druhej sezóny prevádzky bicyklov to však napriek tomu bolo celkom dobré,“ podotkol starosta s tým, že poskytovanie tejto turistickej služby ovplyvnilo hlavne vytvorenie obchádzkovej trasy popod Muránsky hrad.

Článok pokračuje pod reklamouĽudia tak síce využívali jednosmernú cestu cez planinu, ale potom museli dole chodievať cez Prednú Horu. Bolo to teda potrebné celé preznačiť, aby vedeli, kadiaľ jazdiť. Verím, že tohto roku to s elektrobicyklami bude ešte lepšie. Dúfam, že sa už nič nepredvídané nevyskytne,“ zakončil starosta s úsmevom.

Samospráva zapožičiava turistom e-bicykle značiek Cube a KTM. Cenník a všetky ostatné informácie nájdu záujemcovia na stránke muran.sk na tomto odkaze.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Revúcej a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Foto: ilustračné, Pixabay.com


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross