No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ema Kapustová má za sebou ME v Slovinsku, už o mesiac ju čakajú majstrovstvá sveta

25. januára 2022 | | | |  | 
Zdroj: Björn Reichert

SLOVINSKO - Rodáčka z Revúcej, Ema Kapustová, má za sebou majstrovstvá Európy (ME) v biatlone v slovinskej Pokljuke. Dokopy nastúpila na štyri preteky a zaznamenala solídne umiestnenia.

"Som spokojná, no zároveň mám aj zmiešané pocity. Moja bežecká forma sa zlepšovala každými pretekmi, zo začiatku som sa necítila veľmi dobre po bežeckej stránke. V posledných stíhacích pretekoch som sa cítila veľmi dobre a vedela som ísť to, na čo mám," povedala pre Rimava.sk Kapustová.

Článok pokračuje pod reklamou


Najlepšie individuálne umiestnenie zaznamenala práve v posledných stíhacích pretekoch. Celkovo skončila osemnásta. Úspech bol väčší o to, že sa dokázala posunúť zo 47. miesta na 18. miesto a bola skokankou pretekov.

"Vo vytrvalostných pretekoch som bola 23. Mala som celkom dobrú streľbu, no bežecký čas nebol úplne ideálny. V štafete som odbehla navyše tri trestné kolá, čo sa mi ešte nestalo. Nedemotivovalo ma to, snažila som sa to hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalšie preteky," vysvetlila Ema.

Podľa jej slov jej dosť pomáha, že spolupracuje s mentálnym koučom. "Tam vidím, ako sa zlepšujem každým mesiacom. Je to taký kľúč k úspechu, bez ktorého by som to takto asi nezvládla," vyzdvihla.

Článok pokračuje pod reklamou


Na ME nastúpila Ema aj na zmiešané štafetové preteky spoločne s Máriou Remeňovou, Jakubom Borguľom a Benjamínom Belicajom. Slovensko získalo pätnáste miesto. "Nie je to o tom, aký spravím výsledok ja, ale celý tím. Ak všetko do seba klapne, je to ešte lepší pocit," doplnila.

Po pretekoch počas večerov sa pretekári sústredili hlavne na regeneráciu. "Mali sme aj masáže, pozreli sme nejaký film, robili strečing, prečítala som si knihu alebo si niečo nakreslila," konkretizovala.

Po majstrovstvách Európy má Ema voľnejší týždeň, no už sa musí začať pripravovať na blížiace sa majstrovstvá sveta v USA. "Najskôr ešte absolvujeme prípravu v nadmorskej výške v Taliansku a odtiaľ pôjdeme do Ameriky, kde sa začínajú MS 24. februára," uzavrela.

Vyjadrenie Emy Kapustovej po stíhacích pretekoch (zdroj: slovenskybiatlon.sk)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross