No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Energetickou kalamitou sú najviac postihnuté okresy R. Sobota a Poltár

Energetickou kalamitou spojenou so snežením sú na strednom Slovensku najviac postihnuté okresy Rimavská Sobota, Poltár a Žiar nad Hronom. Ako ďalej Rimava.sk informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš, ide o hromadné výpadky, ktoré okrem výdatného sneženia spôsobil aj prudký vietor. SSD eviduje v poruchovom stave 26 vedení vysokého napätia. Mimo prevádzky je viac ako 400 distribučných trafostaníc. "Na príčine sú najmä popadané stromy, ktoré trhali vodiče a poškodzovali stĺpy," uviedol Gejdoš a dodal, že bez prúdu bolo z rána približne 37-tisíc odberných miest.

Článok pokračuje pod reklamouZa najviac postihnutú oblasť v Banskobystrickom kraji označil okresy Rimavská Sobota, Poltár, Žiar nad Hronom, Krupina a Zvolen. Výpadky však neobišli ani sever krajiny. Podľa čitateľov Rimava.sk problémy s výpadkami elektriny boli už včera večer v Tisovci, Hnúšti či obci Rimavská Baňa. Bez elektriny tu boli približne od 8.40 hod a okolo 23:29 ešte stále nešla. Problémy hlásili ľudia aj z Mýtnej, Budinej či Detvy.

Poruchové miesta sú v odľahlých a ťažko prístupných lokalitách

Elektrikári zo SSD sú podľa Gejdoša v plnom nasadení a robia všetko, čo je v ich silách, aby situáciu zvrátili. Na mnohých miestach ešte len prebieha vyhľadávanie poruchových miest, pretože sa nachádzajú v odľahlých a ťažko prístupných lokalitách. "V niektorých oblastiach navyše stále sneží a fúka silný vietor. V takýchto prípadoch je veľmi náročné a žiaľ, niekedy až nemožné dopraviť na miesto potrebnú techniku, takže musíme čakať na ustálenie počasia," skonštatoval s tým, že vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu nie je vylúčené, že poruchy budú ešte pribúdať.

Hovorí Miroslav Gejdoš, hovorca SSD

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdroj: Rimava.sk, SSD


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross