No active "ca-sidebar-197687" sidebar

EQUESTRIAN CHALLENGE: Tretí ročník pretekov v parkúrovom skákaní už túto sobotu

Equestrian ChallengeMladí jazdci z kvalitných klubov a oddielov, krásne kone, napínavé parkúrové skákanie ale tiež tombola, súťaž pre fotografov či rodinné atrakcie – to všetko už čoskoro, v nádhernom areáli rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote. V sobotu, 14. septembra, o 10.00 hod. tu štartuje tretí ročník obľúbených jazdeckých pretekov Equestrian Challenge, opäť s niekoľkými novinkami pre súťažiacich aj divákov.

"Pre zvýšenie atraktivity podujatia sme sa rozhodli spolupracovať s ďalšími organizátormi a vstúpili sme do seriálu parkúrových pretekov pod názvom NYNA HR Equistyle Cup," hovorí riaditeľ jazdeckých pretekov Ing. Ladislav Sedmák ml. Ako vysvetlil, ide o viackolovú súťaž, ktorá je vyhodnocovaná v dvoch vekových kategóriách, juniori (14-18 rokov) a mladí jazdci (19-21 rokov). "Máme prisľúbenú účasť zástupcov viacerých kvalitných jazdeckých oddielov a klubov, ktoré by mali u nás štartovať po prvýkrát," avizuje riaditeľ  Equestrian Challenge. Podľa jeho slov čaká na jazdcov upravený povrch kolbiska, pôvodne trávnatý bude dosypaný vrstvou piesku, čo by malo priniesť ešte lepšie športové výsledky.

Organizátori však mysleli aj na divákov, pripravili zónu s občerstvením a miestami na sedenie, nafukovací hrad a trampolínu pre deti aj jazdu na koči so záprahom bielych lipicanov. Vstup a atrakcie sú pritom zadarmo.

"Zaujímavým spestrením pretekov bude určite žrebovanie tomboly o 12:30 hod. Stačí si priamo na mieste, v stánku Hotela Zlatý Býk, vypýtať prázdny tiket, vyplniť a vhodiť ho v priebehu dopoludnia do osudia," povedal Ladislav Sedmák ml. Tí, na ktorých sa usmeje šťastie, získajú  horský bicykel, 50-eurovú poukážku do Hotela Zlatý Býk alebo suveníry z pretekov.

Ďalšie zaujímavé odmeny čakajú aj na fotografov, amatérskych či profesionálnych. "Vlani sa nám veľmi dobre osvedčila súťaž o najkrajšiu fotografiu z pretekov, zapojilo sa do nej dvanásť nadšencov. Aj tento rok sme sa rozhodli odmeniť tých najlepších. Spolu si môžu rozdeliť až 350 eur," pripomenul  riaditeľ  Equestrian Challenge.

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=cbHCVyezRsE" width="600" height="400"]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross