No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon má za sebou úspešný rok, ukončili Vianočným večierkom

Falcon má 4 nových majstrov Slovenska v TAEKWONDO WT. V Sobotu, 15. decembra, sa v Snine uskutočnili „Majstrovstvá Slovenska“ v TAEKWONDO WT. Záverečného turnaja sa zúčastnili aj falconisti, ktorí na východ vycestovali s jasným cieľom - zabojovať a pokúsiť sa získať titul majstra republiky. Celkovo vycestovalo 9 zápasníkov, 1 hendikepovaný športovec, hlavný tréner a traja rozhodcovia. Hlavný tréner Jaroslav Dóbi sa venoval kaučingu zápasníkov, tréneri a manželia Bitalovci rozhodovaniu POOMSAE a Peter Kojnok rozhodovaniu zápasu.

Na turnaj sme zobrali menší počet zápasníkov ako to bolo v minulosti, ale aj napriek tomu sme vybojovali spoločnými silami 4. miesto v hodnotení klubov na tomto turnaji. Z jednotlivcov sa najlepšie darilo Lukášovi Kurekovi, ktorý sa musel prebojovať k titulu MSR cez tri zápasy. Druhým MSR sa stal Marek Spodniak, ktorý svojho súpera vo finále porazil 15:5. Jeho setra Veronika Spodniaková uzavrela trojicu MSR pre rok 2018 v zápase po dvoch vyhratých zápasoch.

Vicemajstrom Slovenska sa stal Alex Rapčan, ktorý zastupoval kategóriu detí do 22kg. Už niekoľko rokov po sebe sa MSR zúčastňuje aj hlavný tréner Jaroslav Dóbi, tentokrát chcel zabojovať v kategórii veteráni, ale nepostavil sa mu žiadny súper tak z turnaja odchádzal bez boja. Zvyšní bojovníci svoje boje po dobrých výkonoch nedotiahli do víťazného konca a umiestnili sa na bronzových priečkach. Treba však povedať, že zloženie zápasníkov tento rok bolo v našom tíme nováčikovské a pri niektorých výkonoch chýbala skúsenosť zvládnuť dôležité momenty v zápase.

Majstrer Slovenskej Republiky 2018 TAEKWONDO WT /zápas-Kyorugi/:
Veronika Spodniaková , Lukáš Kurek, Marek Spodniak
Vicemajster Slovenskej Republiky 2018 TAEKWONDO WT /zápas-Kyorugi/:
Alex Rapčan
Bronz Majstrovstvá Slovenskej Republiky 2018 TAEKWONDO WT /zápas-Kyorugi/
Kuvik Tomáš, Kuvik Dominik, Adrián Mag, Stephan Pekarčík,
Oliver Bitala skončil na 5. mieste
V kategóriu POOMSAE tento rok zastupoval jedine náš hendikepovaný športovec Roman Farkaš, ktorý sa stal Majstrom Slovenska pre rok 2018 a obhájil tak titul z roku 2017. Naše poďakovanie patrí rozhodcom Miroslav Bitala, Viktória Bitalová a Peter Kojnok, ktorí reprezentovali klub ako rozhodcovia. Zabudnúť nemôžeme ani na prítomných rodičov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru na turnaji.

ROK 2018 Falcon uzavrel aj koncoročným večierkom, na ktorom si každoročne vyhodnotíme najlepších športovcov v rámci klubu. Podobne ako vlani aj tento rok sa vianočného večierku Falcon zúčastnilo skoro 80 členov “Falcon Family“. Predseda klubu krátkym príhovorom zhodnotil rok, vyzdvihol tie dôležitejšie akcie ktoré klub absolvoval a zadefinoval ciele do ďalšieho roka. Krátkym príhovorom prispel aj hlavný tréner Chanbari Tibor Figei, ktorý tiež zhodnotil priebeh roka, turnaje a úspechy získané v tomto športe. Následne sme vyhodnotili športovcov a odovzdali ocenenia. Pred vyhodnotením sa predseda klubu poďakoval trénerom a rozhodcom Taekwonda za celoročnú spoluprácu a odovzdal im malé darčeky.
TAEKWONDO WT: Zápas – Kyorugi
Najlepšie dieťa : ALEX RAPČAN
Najlepší žiak: LUKÁŠ KUREK
Najlepší kadet: TOMÁŠ KUVIK
Najlepší Junior(ka): Veronika Spodniaková
TAEKWONDO WT: Poomsae – predvádzanie foriem
Najlepšie dieťa: ALEX RAPČAN
Najlepší žiak: ROLO BIAL
Najlepší Senior(ka): ZUZANA FRANEKOVÁ a ANGELIKA BIALOVÁ
Najlepší hendikepovaný športovec: ROMAN FARKAŠ
Najviac bodov spolu nazbieral LUKÁŠ KUREK, ktorý sa stal najlepším Falconistom za šport TAEKWONDO WT.
Následne predstaviteľ CHANBARI Tibor Figei predniesol a vyhlásil výsledky za CHANBARU. V roku 2018 sa rimavskosobotský chanbaristi zúčastnili 7 súťaží. Boli to rôzne ligové súťaže, majstrovstvá Česka, Poľska a Slovenska, 1. Európske Hry pre všetky športy a koncom roka 43. Majstrovstvá Sveta. Za celý rok nazbierali Falconisti – chanbaristi 104 medailí (39 x 1.miesto, 36 x 2.miesto a 29 x 3.miesto). Okrem toho získali 3 tituly tz. Grandšampióna (absolútneho majstra) a triumfovali aj na pilotnom ročníku "Chanbara ligy", kde získali tri prvé a jedno tretie miesto.

CHANBARA:
Najlepšie dieťa (6-8r.) – Lukáš Černák, 4-násobný Majster SR 2018
Najlepší mladší žiak (9-11r.) – Lukáš Kurek (3-krát za sebou), 4-násobný Majster SR 2018, 3-násobný Majster Česka 2018, víťaz Chanbara ligy 2018
Najlepšia staršia žiačka a výkon roka 2018 (12-14r.) – Laura Dávidová (3-krát za sebou), 3.miesto Majstrovstvá Sveta 2018, 2-násobná Majsterka SR 2018 + Grandšampión, víťazka Chanbara ligy 2018
Najlepší senior (dospelý) a najlepší Falcoňák chanbarista – Tibor Figei (3-krát za sebou), 3.miesto Majstrovstvá Sveta 2018, 2.miesto a 2 x 3.miesto 1. Európsky Hry pre všetky športy, 2-násobný Majster SR 2018 + Grandšampión, 2-násobný Majster Poľska 2018, víťaz Chanbara ligy 2018

V budúcom roku sa majú niektorí falconisti (Figei, Laššák, Dávidová, Kurek L., Kuvik) zúčastniť Majstrovstiev Európy, ktoré sa budú konať začiatkom mája v Bielorusku, Minsku a Tibor Figei by sa mal zúčastniť aj Ázijskych Hier, ktoré sa budú konať v letných mesiacoch. Môžeme teda konštatovať, že rimavskosobotský chanbaristi zavŕšili jednu zo svojich najúspešnejších sezón a držia si naďalej vysoký štandard, uviedol na záver hlavný tréner Chanbary Tibor Figei.

Falcon vianočný večierok má hlavne motivačný význam pre nových členov, aby čím skôr zistili, že trénovať sa oplatí, večierok je aj dobrou formou poďakovania sa za celoročnú snahu športovcom, rodičom a podporovateľom klubu.
Rok 2018 sme teda v klube Falcon uzavreli a tešíme sa na prácu a úspechy v roku 2019.

Falcon všetkým želá šťastný Nový rok 2019.

Zdroj: Jaroslav Dóbi, predseda Klubu Falcon FOTO: Archív Jaroslav Dóbi


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross