No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti boli úspešní na turnaji v Košiciach

25. apríla 2022 | | | |  | 
Zdroj: Robert Kuvik

RIMAVSKÁ SOBOTA/KOŠICE - Falcon taekwondo club v Rimavskej Sobote sa zúčastnil na tradičnom taekwondo turnaji Ilyo cup v Košiciach. Soboťanom sa na pretekoch darilo aj napriek dvojročnej vynútenej prestávke.

Celkovo sa súťažilo v dvoch kategóriách - poomsae a kyorugi. Viac medailí získali naši športovci v kyorugi, konkrétne dvanásť. Zlaté medaily domov doniesli Oliver Fékesházy, Adrian Mag a Marek Spodniak. Striebro si vybojovali Teodor Farkaš, István Angyal, Dávid Kochan, Milan Láni a Bianka Angyalová. Bronzové medaily získali Gejza Farkaš, Matúš Chlpoš, Vladimír Noe Pešti a Ľuboslav Lehotský.

Článok pokračuje pod reklamou


V kategórii poomsae boli úspešní traja súťažiaci, ktorí si vybojovali celkovo štyri zlaté medaily. Dvojnásobným držiteľom cenného kovu je Adrian Mag, ktorý získal zlato v indivinduálnych pretekoch a aj vo dvojici s Marekom Bitalom. Tretím úspešným športovcom bol Roman Farkaš.

Týmto turnajom sa rozbehla slovenská liga. Pre niektorých členov klubu z Rimavskej Soboty to bol prvý turnaj vôbec, pre ďalších prvý po dvoch rokoch. Do klubu sa vrátil aj Giovanni Slanec, ktorý bol na turnaji ako tréner a takisto je koučom aj počas tréningov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross