No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Famózny úspech Kokavčanky Stierankovej. Byť tretia najlepšia na svete je neuveriteľné, povedala

3. novembra 2022 | | | |  | 
Foto: Archív T. Stierankovej

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Fantastickým úspechom sa môže pochváliť Kokavčanka Tamara Stieranková. Talentovaná armwrestlerka sa ešte v polovici októbra zúčastnila majstrovstiev sveta v Turecku, kde podala parádny výkon.

Osemnásťročná športovkyňa sa v silnej medzinárodnej konkurencii blysla a domov doviezla medailu.

Článok pokračuje pod reklamou


„Reprezentovala som naše Slovensko, ale taktiež aj môj klub AWK Magnezit Revúca. Súťažila som pravou aj ľavou rukou v juniorkách do 18 rokov vo váhe do 50 kilogramov. Ľavou rukou sa mi podarilo dosiahnuť piate miesto a pravou skvelé tretie miesto,“ zhrnula pre náš partnerský portál Novohradské.sk sympatická armwrestlerka.

Študentka zdravotníckej školy nepatrí v tomto športe k nováčikom. Na konte má napríklad aj tri tituly národnej majsterky a dvakrát sa stala vicemajsterkou Európy. Pestrú zbierku si teraz rozšírila o bronz zo svetovej scény.

„Som so sebou maximálne spokojná, pretože viem, že som do toho dala všetko. Je to neuveriteľný pocit byť tretia najlepšia na svete, stále tomu neverím. Vôbec som nečakala, že sa umiestnim, pretože konkurencia bola obrovská,“ zhodnotila Stieranková.

Kokavčanka po úspešnom ťažení v Turecku nezaháľa a už teraz piluje formu na novembrovú súťaž v Žaškove.

Tamara Stieranková (vľavo). Foto: Archív T. Stierankovej

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross