Fantastický výkon Slovenska, Rusov zdolali a na MS ešte neprehrali

Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala aj vo svojom treťom zápase na hokejových majstrovstvách sveta, ktoré sa konajú v Rige. Vo svojom pondelkovom zápase porazili tím Ruska 2:1. Na týchto MS ešte Slováci neprehrali a tak majú plný počet bodov (9).

V prvej tretine bola hra mimoriadne vyrovnaná. Miestami bol tím zo Slovenska aj lepší. Vynikajúco zahrala tretia formácia, v ktorej sa nachádza aj Miloš Kelemen. Vypracovali si približne dve - tri šance, no gól sa útočnému triu, žiaľ, nepodarilo streliť. Slovensko dostalo v prvej tretine aj možnosť presilovej hry, no počas nej sa nám nepodarilo vôbec usadiť v útočnom pásme a hra sa odohrávala takmer celé dve minúty v strednom alebo našom obrannom pásme.

Druhú tretinu začala ruská zborná s presilovou hrou, no tá mala podobný scenár ako tá naša. Rusi často kazili rozohrávku vo svojej obrannej časti, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo využiť ani raz. Do vedenia sa ako prví dostali Slováci, v presnej polovici zápasu vďaka Milošovi Kelemenovi z Lučenca krásnou strelou od modrej čiary.

Po 20-tich sekundách od nášho gólu prišlo nepríjemné vylúčenie na našej strane, keď Sklalický hral s vysokou hokejkou. Práve toto naše oslabenie využili Rusi a vďaka teču Barabanova vyrovnali na 1:1. Po tomto góle nás ruská zborná zatlačila a väčšinu času sme hrali v našom obrannom pásme, kedy sme sa museli nie raz báť o prípadný gól.

Tretiu tretinu začal náš súper veľmi z ostra. Prvé minúty nás Rusi držali v našej tretine ihriska a vypracovali si niekoľko šancí. Nepríjemná situácia nastala v 45. minúte, kedy jeden z ruských obrancov pri strele z náprahu trafil členok Mariana Studeniča a ten musel odísť do kabíny. V poslednej desaťminútovke si naši hokejisti zahrali presilovku, ktorú dokázal využil Martin Gernát a zvýšil 6 minút pred koncom na 2:1. V poslednej minúte počas ruskej hry bez brankára sa podarilo trojici Ďaloga, Cehlárik a Hrivík dostať do útočného pásma a šancu s prehľadom využili.

Slovensko - Rusko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 30. Kelemen (Roman), 54. Gernát (Hrivík, Cehlárik), 60. Ďaloga (Cehlárik, Hrivík) - 32. Barabanov (Tolchinsky, Slepyshev)