No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fantastická Kapustová získala prvú seniorskú medailu, vybojovala ju v domácom prostredí

Foto: Igor Stančík

OSRBLIE – Revúcka rodáčka Ema Kapustová vyhrala v stredu (24. januára) bronzovú medailu na majstrovstvách Európy, ktoré sa konajú v Osrblí. Cenný kov si vybojovala počas vytrvalostných pretekov na 15 kilometrov.

Kapustová si medailu vybojovala vďaka fantastickej streľbe, keď neminula ani jeden terč z dvadsiatich. Bežecky bola na tom o niečo horšie, celkovo mala stratu na najrýchlejšiu Nórku Lienovú až takmer dve minúty.

Článok pokračuje pod reklamou


"Momentálne nenachádzam slov. Nechápem, čo sa dnes stalo. Štyri nuly sú super. Dnes som si to na strelnici vydrela. Snažila som sa postrážiť si každú ranu. Tie stojky v štafetách vo Svetovom pohári mi ušli. Dnes som na poslednej položke vedela, o čo bojujem. O to viac som sa snažila ostať kľudná,“ opisovala bezprostredné pocity.

Veľmi ďakujem fanúšikom, že ma hnali dopredu. Na trati to bolo náročné. Lyže mi zrýchľovali. Keď ste doma, chcete sa predviesť, čo najlepšie. No vedela som, že musím si nechať trochu síl do posledného kola. Bola to moja prvá pätnástka v živote. Myslím si, že sa to podarilo, aj keď bežecky som sa necítila úplne super. Ale som rada, že som si stanovila túto taktiku a rozložila som si sily,“ povedala Kapustová.

Na trať sa postavil aj druhý revúcky zástupca Tomáš Sklenárik, ktorý vybojoval na 20-kilometrovej trati 27. miesto po štyroch chybách. Narozdiel od Kapustovej, Sklenárik sa predstaví aj v ďalšom programe, ktorý pokračuje šprintom v piatok (26. januára).


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross