No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fantastický debut Kapustovej. V štafete patrila k najlepším v streľbe

29. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: slovenskybiatlon.sk

ÖSTERSUND – Slovenská ženská reprezentácia obsadila na úvodnej štafete vo svetovom pohári vo švédskom Östersunde 13. miesto. Členkou slovenského kvarteta bola aj rodáčka z Revúcej Ema Kapustová.

Prvé dva úseky patrili sestrám Márii a Zuzane Remeňovým, Kapustová šla na na treťom úseku. Štafetu finišovala Júlia Machyniaková.

Kapustová preberala štafetu od Zuzany Remeňovej na 13. mieste so stratou troch minút a troch sekúnd. Na bežeckom medzičase Kapustová strácala a prepadla sa na 14. priečku. Fantasticky ale zvládla svoju streľbu v ľahu, keď neminula ani jeden terč.

Článok pokračuje pod reklamou


Kapustová zvládla aj svoj druhý úsek, keď sa držala v skupinke medzi USA a Lotyšskom. Po svojej streľbe v stoji sa ale od ostatných súperiek vzdialila. Urobila jednu chybu, ktorú ale napravila prvým rezervným nábojom. Po streľbe jej patrilo 11. miesto. Napokon štafetu odovzdávala na 13. mieste so stratou piatich minút.

Štafeta prišla do cieľa na celkovom 13. mieste. Celkovým víťazom sa stalo Nórsko, druhé skončilo Švédsko a tretie Nemecko.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross