Fantastický výkon Slovenska, máme 12 bodov v tabuľke po výhre nad Dánskom

29. mája 2021 | | |  |

Hokejisti Slovenska vyhrali nad Dánskom na Majstrovstvách sveta v lotyššskej Rige 2:0. Vďaka výhre získali dokopy už 12-ty bod v tabuľke a sú blízko k postupu do štvrťfinále.

V prvej tretine si Slováci dokázali vybojovať niekoľko sľubných šancí, no ani jedna sa nedostala za chrbát Sebastiana Dahma. Druhá tretina bola o niečo viac vyrovnanejšia, do šancí sa dostávali aj Dáni, no Július Hudáček si postrážil svoje tri žrde.

Prvý gól v zápase strelili Slováci v 48. minúte zásluhou Petra Cehlárika. Po krásnej dorážke sa našim hokejistom podarilo otvoriť skóre po množstve príležitostí. V 53. minúte sa Slovákom opäť podarilo skórovať.  Autorom gólu bol Adam Jánošík, ktorý strelil príklepom spomedzi kruhov. Veľkú drámu priniesol záver, keď Dánsko hralo presilovku v úplnom závere zápasu, no našťastie sa ju nám podarilo odvrátiť.