No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fenomenálny úspech Sparťana Petra Vrábľa. Na majstrovstvách sveta si vybojoval striebro

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

MORZINE – Niekoľkomesačná tvrdá príprava sa Petrovi Vrábľovi vyplatila. Na majstrovstvách sveta vo francúzskom Morzine skončil na druhom mieste.

Na súťaž sa športovec z Rimavskej Soboty pripravolal dlhých päť mesiacov. "Boli to hlavné preteky, kam som smeroval celú prípravu. Všetko ostatné išlo posledné týždne bokom a ja som celé hodiny trávil hlavne tréningami v kopcoch. Napriek tomu som išiel do Francúzska s veľkou pokorou, pretože favoriti boli prevažne ultra bežci, ktorí maju takéto veľké kopce nabehané," uviedol po pretekoch Vrábeľ pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sobotský Sparťan prezradil, motiváciu mal obrovskú. Chcel priniesť medailu svojmu synovi. "Po štarte nás čakal približne 6 kilometrový okruh po nádhernom mestečku Morzine. Vzhľadom na to, že na nás čakalo takmer 60 kilometrov s prevýšením 3600 metrov, sa to rozbehlo ozaj svižne a ja som sa rozhodol po približne troch kilometroch ísť svoje tempo a nechal som vedúcu skupinku, nech si idú svoje. Po šiestich kilometoch ale začalo to pravé orechové a obrovské hory pred nami. Tu sme išli spoločne v tandeme s českým pretekárom Jakubom Venclom a pomaličky sme sťahovali náskok vedúcej skupinky," povedal Soboťan.

Na 25. kilometri už bol Vrábeľ spoločne s Venclom na delenom treťom a štrvrtom mieste, no český pretekár nemohol ďalej pokračovať kvôli zraneniu kolena. "Sám som sa tak ocitol na treťom mieste a začal som sťahovať aj náskok v poradí druhého ruského reprezentanta a podarilo sa mi ho predbehnúť na prekážkach, kde sme nosili rôzne bremená ako vrece, alebo reťaz. Tie boli zrejme rozhodujuce, lebo tie okruhy, ktoré nás čakali, boli nekonečné. V tomto poradí sme už aj dorazili do cieľa. Na víťaza Rodrigueza z Portugalska som jednoducho nemal. Čo sa týka náročnosti, tak ťažšie preteky som nikdy neabsolvoval. Keď som si myslel, že uz nemôže byť nič horšie, ako minuloročné majstrovstá sveta, ktoré sa bežali v Arabskej púšti, tak som sa mýlil. Takéto brutálne kopce a na tom slnku nás otestovali nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Svedčí o tom aj fakt že až 23 percent pretekárov nestíhalo časové limity a sťahovali ich z trate," opísal Vrábeľ.

"V cieli som pocítil obrovskú úľavu a už ani neviem, koľko minút som tam len tak bezvládne ležal. Boli to neopísateľné emócie. Celý šampionát bol neskutočný, od úvodnej ceremónie a predstavovania krajín, až po ukončenie," dodal športovec, ktorý za svoje úspechy vďačí najmä manželke a synovi a tiež slovenskej Spartan komunite, ako aj partnerom, spoločnosti Continental Tobacco Slovakia, Bezbolestnej Rázovej Vlne, Freeway Flowers, Wintermann, Jánovi Brndiarovi, autoservisu MAXX, Fitku Západ a portálu Rimava.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross