No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi

Zdroj: Festival demokracie

LUČENEC – V prietoroch Radnice – Mestského múzea v Lučenci sa uplynulý pondelok (20. novembra) uskutočnil Festival demokracie.

Festival zorganizovala Rada mládeže Slovenska v úzkej spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci a Podnikavcami Novohradu. Podujatia sa zúčastnili v sprievode učiteľov študenti zo stredných škôl a končiacich ročníkov základných škôl. V rámci programu sa predstavili rôzne lokálne i celonárodne pôsobiace organizácie, ktoré sa venujú práci s mládežou, alebo majú projekty zamerané na nich.

Článok pokračuje pod reklamou


V prvom bloku sa predstavili Rada mládeže Slovenska, Podnikavci Novohradu, Centrum Space v Lučenci a Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. V druhom bloku OZ HANS, RCPU Lučenec, Mestský mládežnícky parlament Lučenec, NIVaM a Informačné centrum Europe Direct Lučenec.

Súčasťou programu bola aj úvodná diskusia s politikmi, ktorú viedol mládežnícky delegát Európskeho dialógu s mládežou Ľubomír Girašek. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia z lokálnej, regionálnej, národnej i európskej úrovne politiky Karolína Morillo Mičková (poslankyňa MsZ v Lučenci), David Kapusta (nezávislý poslanec mestského a krajského zastupiteľstva za centrum a okres Banská Bystrica), Ingrid Kosová (poslankyňa NR SR za stranu Progresívne Slovensko) a Michal Wiezik (poslanec Európskeho parlamentu).

Diskutovalo sa najmä o tom, čo môžu verejní predstavitelia z rôznych úrovní politiky robiť v prospech mladých ľudí na Slovensku, prečo je dôležité pripomínať si hodnoty demokracie, zaujímať sa o svoje okolie a byť aktívnym občanom. 

Podujatie prebehlo v rámci medzinárodného projektu MEET (Mobilise Europe = Engaging Together), ktorý je financovaný z prostriedkov Európskej únie. Cieľom tohto projektu je mobilizovať aktívnych ľudí, posilňovať vzťahy medzi generáciami a otvárať dialóg medzi občanmi a politikmi pred nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross