No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Festival Divadlo pre deti priláka do R. Soboty stovku účinkujúcich. Všetkých čaká inšpirácia i zábava

arch. zabery Zdroj: Divadlo pre deti

RIMAVSKÁ SOBOTA – Celoštátny festival neprofesionálneho divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov pod názvom Divadlo a deti sa uskutoční 13. a 14. júna v Rimavskej Sobote.

Počas dvoch dní sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry a Divadla Havran stretne viac ako 100 účinkujúcich z celého Slovenska, ktorí predstavia svoje inscenácie detskému publiku i odbornej porote. Bulletín k podujatiu nájdete na tomto odkaze.

Článok pokračuje pod reklamou


Súťažné predstavenia bude hodnotiť trojčlenná odborná porota a detské fórum Agora, ktoré je zložené zo žiakov dramatického odboru ZUŠ v Rimavskej Sobote. Členovia odbornej poroty môžu navrhnúť jednu víťaznú inscenáciu do programu festivalu Scénická žatva v Martine.


Zdroj: MsKS R. Sobota

Účastníci prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop pod vedením hlasového pedagóga, speváka a herca Jána Hyžu, s názvom „Skrytý“ nástroj hlas. Dôležitou súčasťou festivalu je i stretnutie odbornej poroty s tvorcami divadelných inscenácií na rozborových seminároch.

Spestrením programovej ponuky budú hosťujúce predstavenia profesionálnych divadiel na nádvorí Čierneho orla, ktoré je určené širokej verejnosti  a sú bezplatné.


Vo štvrtok 13. júna o 17.00 hod. sa najmenšie deti môžu zapojiť do interaktívneho bábkového predstavenia Postav sa za seba, ktoré pripravilo OZ Vilka deťom.

Jedinečný príbeh lesných zvierat a tvorov nám odhalí, aké dôležité je postaviť sa za seba a za všetkých, ktorí to potrebujú. Dokonca aj vtedy, keď si myslíte, že to nedokážete. Hlavné postavy lesného príbehu sú odvážny, hoci nesmelý Medveď, sebavedomá Lasica a Lester – zlodej, ktorý ničí les a strpčuje život jeho obyvateľstvu.

V piatok 14. júna o 17.00 hod.  predstaví Teáter komika z Levíc s inscenáciou Prasiatko PiGi a jeho dobrodružstvá. Rozprávková komédia o nezištnej pomoci, priateľstve, ale aj o nekončiacej sa poriadnej zábave.

"Kto nás to ruší? Čo to tu šramotí? Aha, prasiatko! Celé upotené, s dychom na krajíčku a so strachom v očiach… ušlo z rozprávky. Ale prečo?! Lebo sa mu nepáči jeho prasačí príbeh, v ktorom ho chce spapkať hladný vlk. Teda uteká a hľadá šťastie v iných rozprávkach, lebo aj ono sa chce mať „ako to prasiatko v žite“ a chce byť šťastné," píše sa v bulletine.

Hlavným organizátorom festivalu je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, odborným garantom je Národné osvetové centrum. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Angela Záhorská, poverená riadením Mestského kultúrneho strediska v R. Sobote popriala všetkým súťažiacim. "Želám vám, aby ste sa v R. Sobote cítili dobre, aby sa vám súťažné predstavenia vydarili, aby porota ocenila vašu kreativitu, aby ste sa nasýtili novými dobrými nápadmi, inšpiráciou, radosťou z hrania a stretnutí s novými či starými známymi," uviedla.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross