No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Figei sa zúčastnil reprezentačného sústredenia v Taliansku. Bolo na vysokej úrovni, hovorí

Tréner slovenských chanbaristov a rodák z Rimavskej Soboty Tibor Figei sa zúčastnil na medzinárodnom sústredení v Taliansku v Salerne, v blízkosti Neapola. Okrem neho sa tam nachádzala aj celá reprezentácia Talianska, ako aj francúzski reprezentanti.

„Toto sústredenie bolo na veľmi vysokej úrovni, keďže sa ho zúčastnili špička z Talianska a Francúzska. Sparingy boli náročné a dali mi veľmi veľa a ukázali hlavne na čom treba pracovať. Ukázali mi ale aj veci, ktoré mi fungujú aj s porovnaním so svetovou špičkou. V tom treba pokračovať,“ povedal slovenský reprezentant.

Článok pokračuje pod reklamou


Reprezentačné sústredenie viedol taliansky tréner národného tímu Diego Falco, ktorý je okrem iného aj šesťnásobný majster sveta v individuálnych pretekoch a trojnásobný majster sveta v tímových pretekoch. "Tréningy trvali 2,5 hodiny, boli zamerané na techniku, taktiku a na sparingy. Cvičilo  sa dvakrát denne a to datotsu (bojové disciplíny) a takisto Kihon dosa (kata, súborné cvičenia). Diegovi Falcovi výborne sekundoval novozvolený francúzsky reprezentačný tréner mužovLoïc Billiau, ktorý sa zameral na jednotlivé disciplíny a na ich rôzne využitie v sparingoch," doplnil Figei.

Diego Falco a Tibor Figei

Tibor Figei naštartoval týmto sústredením svoju prípravu na preteky, ktoré ho budú čakať v septembri, októbri. „Začiatkom septembra usporiada náš klub Falcon TKD Rim. Sobota majstrovstvá Slovenska v športovej chanbare a taktiež by som sa mal zúčastniť aj pretekuv Čechách v tomto období. Ak bude situácia vo svete dobrá, je tu stále šanca že budú usporiadané aj 45. Majstrovstvá Sveta v Jokohame v novembri a otvorené Majstrovstvá Francúzska v Paríži,  v decembri“ ozrejmil reprezentačný tréner Slovenska.

Počas pandémie sa v športovej chanbare nekonali celosvetovo žiadne súťaže. Počas lockdownu bolo zároveň aj zakázané trénovať v skupinách, preto sa museli športovci pripravovať individuálne, poprípade online. "Keď sú ale podmienky lepšie, tak sa trénuje normálne v telocvičniach, alebo v menších skupinách. Talianska reprezentácia nič nepodceňuje a preto pravidelne usporadúva reprezentačné sústredenia pre svojich reprezentantov, keď je to možné," uzavrel Figei.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross