No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FIĽAKOVO: Pri meste dokončujú zberný dvor, zakúpili aj nové smetiarske auto

filakovo-zberny-dvorPri Fiľakove stavajú zberný dvor pre triedený odpad, na ktorý samospráva získala z eurofondov viac ako milión eur. Práce by mali byť dokončené v priebehu tohto roka, súčasťou projektu bolo aj zakúpenie nového zberného vozidla, kontajnerov, hydraulického lisu, malotraktora, traktora či váhy. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor Fiľakova Attila Agócs. Podľa jeho slov v týchto dňoch dorábajú betonárske práce, do Vianoc musia byť všetky práce dokončené. Doteraz bolo vo Fiľakove 17 zberných stanovíšť, prostredníctvom projektu budú rozšírené na 40. Okrem skla, plastov a papiera budú obyvatelia môcť zbierať aj kov. „Stanovištia pribúdajú nielen na chronicky známych miestach, hlavne na sídliskách, ale aj na uliciach s rodinnými domami,“ priblížil Agócs, podľa ktorého z hľadiska objemu financií ide o druhú najväčšiu investíciu, ktorú mesto získalo z Európskej únie.

Samospráva projekt ešte z roku 2013 spolufinancuje piatimi percentami vo výške viac ako 50 tis. eur. Ako ďalej uviedol primátor, najviac ich zdržal proces verejného obstarávania. „Bolo to veľmi zdĺhavé, komplikované a problematické. Už sme začínali strácať nádej, že to ešte bude zrealizovateľné, ale napokon to dopadlo dobre,“ hovorí Agócs a dodáva, že pomocou tohto projektu sa im podľa neho minimálne podarí udržať poplatky za odpad, aby ich nemuseli zvyšovať.

Odpad vo Fiľakove zabezpečujú Verejnoprospešné služby mesta, ktoré doteraz používali jedno vozidlo. Súčasťou projektu bola však kúpa ďalšieho, nového. „Budeme ich vedieť striedať. Novým autom pokryjeme zber niektorých ďalších komodít,“ priblížil primátor a spomenul, že v rámci projektu sa zaviazali vytvoriť dve nové pracovné miesta na obdobie piatich rokov. Vyseparovaný odpad majú zbierať a stláčať podľa primátora vo veľkej hale v zbernom dvore na Rátkarskej ceste, v objekte bývalého štátneho majetku.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Mesto Fiľakovo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross