No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo ušetrilo státisíce eur, použije ich na dofinancovanie aktuálnych projektov

Záverečný účet za rok 2017 mesta Fiľakovo má kladné čísla. Pri takmer deväťmiliónovom rozpočte a množstve investičných projektov sa mestu podarilo vytvoriť rezervný fond vo výške viac ako 352 tis. eur. Tie použijú na dofinancovanie rozbehnutých projektov, ktoré odštartujú v tomto roku. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Kovácsová.

„Ide predovšetkým o cezhraničný projekt na revitalizáciu podhradia, projekty na výstavbu tržnice, rekonštrukciu materskej školy na Štúrovej ulici či rekonštrukciu budovy kultúrneho strediska,“ povedal primátor Attila Agócs s tým, že ide o projekty vo výške približne štyroch miliónov eur. „Ušetrené peniaze sú zárukou toho, že tieto projekty dotiahneme do úspešného konca,“ dodal.

Vyše tristotisícovú rezervu mesto vytvorilo napriek tomu, že okrem prípravy spomínaných veľkých projektov počas roka investovalo do množstva menších. Sú nimi napríklad výstavby viacerých chodníkov na uliciach Hlavná, Vajanského, Mlynská, Železničná či Biskupická, vybudovanie parkovísk v centre mesta i na sídlisku Farská lúka pre vyše 70 áut, vybudovanie kompostoviska, investície do novej skládky inertného odpadu, investície na štadióne FTC, asfaltovanie a sanácia viacerých ciest, investície do obnovy hradu a ďalšie.

„Svedčí to o tom, že pri efektívnom hospodárení sa dá investovať do rozvoja mesta a zároveň šetriť mestskú kasu,“ zakončil primátor.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross