No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Financie z rezortu školstva použili na výmenu okien a dverí, za vlastné vymenili nábytok

Letné prázdniny využili na budove B v Základnej škole Ferenca Kazinczyho s vyučovacím jazykom maďarským v Tornali na výmenu okien a dverí. Táto budova slúži predovšetkým žiakom na prvom stupni. Okrem toho zrekonštruovali aj hygienické miestnosti a v niektorých triedach vymenili nábytok. Rimava.sk o tom informoval prednosta Mestského úradu v Tornali Ladislav Nagy.

Podľa jeho slov sa samospráva naďalej usiluje o zníženie energetickej náročnosti budov vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti a súčasťou toho bolo aj riešenie výmeny vonkajších výplní otvorov na budove školy. „Havarijný stav týchto výplní už spôsoboval dlhodobo problém pre základnú školu svojou energetickou náročnosťou, ako aj estetickým vzhľadom,“ poznamenal prednosta. Ako doplnil, z týchto dôvodov sa obrátili prostredníctvom Odboru školstva Okresného úradu v Banskej Bystrici na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v SR, ktoré na haváriu vyčlenilo sumu viac ako 27 tis. eur.

Po verejnom obstarávaní sa podľa prednostu podarilo počas letných prázdnin vymeniť okná a dvere a vytvoriť tak pre najmenších žiakov príjemné prostredie. „Okrem výmeny okien a dverí v triedach došlo k rekonštrukcii hygienických miestností a v troch triedach došlo aj k výmene školského nábytku, a to z vlastných prostriedkov,“ avizoval Nagy s tým, že na tejto základnej škole evidujú v súčasnosti 817 žiakov a preto je snaha nielen vedenia základnej školy, ale aj zriaďovateľa – mesta Tornaľa vytvoriť vhodné a kultúrnejšie prostredie pre vzdelávanie budúcej generácie.

Podľa Nagya riešenie havarijných stavov v objektoch mesta naďalej pokračuje a obdobné žiadosti podali aj v prípade Základnej školy P. J. Šafárika s vyučovacím jazykom slovenským v Tornali.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Mesto Tornaľa


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross