No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Firma z Lučenca vymyslela unikátny projekt. Obrazmi z použitých mobilov chcú pomôcť prírode

Zdroj: Archív Jozef Stančík

LUČENEC/BANSKÁ BYSTRICA – Lučenská firma Mobilonline a maliar Jozef Stančík sa spojili, aby pomohli dobrej veci. Z použitých mobilných telefónov tak vznikajú umelecké diela.

S myšlienkou výnimočného projektu prišiel majiteľ firmy Milan Kovalančík, ktorý oslovil banskobystrického umelca. "Ozval sa mi, či by sme sa nemohli stretnúť, hneď sme si sadli, poytkali si a behom pár minút sme dali na papier myšlienku urobiť sériu obrazov zo starých nepoužiteľných mobilov. Nič podobné som predtým nerobil. Síce som skúšal maľovať na staré vinylové platne, ale toto je omnoho vyšší level náročnosti," uviedol pre portál Rimava.sk Jozef Stančík, ktorý nad spoluprácou s Kovalančíkom neváhal ani sekundu.

Článok pokračuje pod reklamou


"Hneď, ako som prekročil prah dverí a Milan mi podal srdečne ruku, vedel som, že idem do toho, nech je to čokoľvek. Vo firme je skvelá energia, úžasní ľudia a tvorivé progresívne prostredie," dodal.

Umelec má v pláne vytvoriť 12 obrazov, ktoré sa budú dražiť a výťažok z nich pôjde na enviromentálne projekty. "Jeden obraz robím približne dva týždne, sú to stovky hodín práce. Prvý obraz som maľoval približne 150 až 200 hodín a hneď mal na sociálnych sieťach obrovský úspech, vedeli sme, že sme trafili klinec po hlavičke," prezradil maliar, ktorý chce prostredníctvom svojich diel šíriť ďalej dobrú energiu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross