No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fitneska Ďubeková cvičí a venuje pozornosť škole

Oplýva talentom. Prenikla do juniorskej reprezentácie, štartovala na európskej scéne. Patrí do zoznamu športovcov, ktorým v uplynulom roku pandémia koronavírusu nabúrala plány. Hnúšťanka Michaela Ďubeková má titul majsterky Slovenska junioriek v kategórii bikiny fitness do 160 cm. Vlani mienila získať druhé zlato, no v jarnom termíne sa republikový šampionát v Hnúšti nekonal. Súviselo to s opatreniami proti šíreniu pandémie. Napokon sa v minulom roku nepredstavila na žiadnom podujatí. „V apríli sa mali konať v Hnúšti majstrovstvá Slovenska juniorov. Špeciálne som sa na ne pripravovala, bola som vo vynikajúcej forme. Chcela som obhájiť titul z roku 2019. Tvrdo som trénovala, dodržiavala stravu, forma napredovala správnym smerom, čo potvrdila aj trénerka reprezentácie Lucia Košecká na jarnom reprezentačnom zraze,“ povedala pre Rimava.sk devätnásťročná Ďubeková.

Článok pokračuje pod reklamouTrénovala pod odborným dohľadom svojho otca Dušana, ktorý kontroloval jej formu a upravoval tréningy, aby bol dokonale vypracovaný každý detail na jej tele. Podľa jej slov išla naplno, zdokonaľovala aj pózing. Dušan Ďubek je bývalým úspešným kulturistom.

Neubránila sa slzám

Lenže do toho prišli prijaté opatrenia. „Zatvárali školy, fitká. Verila som do poslednej chvíle, že ak budeme zodpovední, tak to prejde a všetko sa vráti do normálnych koľají. Ale nestalo sa. M – SR boli v aprílovom termíne zrušené, náhradný termín určili na november. Všetky moje plány, nádeje, túžby boli preč. Bola som z toho veľmi smutná. Priznávam, že boli aj slzy. Chcela som sa ukázať v čo najlepšom svetle pred ročnou prestávkou, ktorú som si naplánovala. Keďže som potom v septembri nastúpila do maturitného ročníka na gymnáziu a prioritou je úspešne zmaturovať.“

Nezaháľala

Hnúšťanská fitneska v ďalšej časti roka trénovať neprestala, ale tréningy už neboli také tvrdé ako predtým. „Nezaháľala som. Naďalej je čo zdokonaľovať. Keď sa už rozhodnete robiť akýkoľvek šport na úrovni reprezentanta svojej krajiny, tak chcete stále napredovať,“ konštatovala Ďubeková. Národné majstrovstvá sa napokon neuskutočnili ani na jeseň. Za svoje prednosti považuje predovšetkým úzky pás a symetriu. Pripomenula, že potrebuje zlepšiť zadnú časť stehien. Dvakrát už štartovala na majstrovstvách Európy. V roku 2019 jej v Španielsku na ME junioriek (od 16 do 21 rokov) len veľmi tesne uniklo finále, kam postúpilo šesť fitnesiek. Zápolila v kategórii open.

Študijné záležitosti

Michaela vstupuje do roku 2021 hlavne s ambíciami, týkajúcimi sa jej osobného života, je to jednak už spomínaná maturita i prijatie na vysokú školu. Má v pláne študovať učiteľstvo telesnej výchovy na Univerzite Komenského v Bratislave. Dištančná forma štúdia jej v poslednom ročníku vôbec nevyhovuje. „Je iné získavať vedomosti prezenčne v škole ako takto,“ reagovala študentka Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti.

Posilňovňu má doma

„V tomto roku vynechám súťaže, o čom bola informovaná aj štátna trénerka reprezentácie SR Iveta Chrťanová. Lucia Košecká sa vzdala funkcie štátnej trénerky, splnila si svoje športové ciele. Napriek tomu je vždy ochotná poradiť, usmerniť,“ vyjadrila sa Ďubeková. Výzvou je pre ňu nepoľaviť v tréningovom procese aj napriek nepriaznivej situácii vo vzťahu k zatvoreným posilňovniam. „Dočasne mám zriadenú provizórnu posilňovňu doma, takže makám ďalej. Mám šťastie, že bývam v dome. V takýchto podmienkach sa ale nedá napredovať, len si udržiavať formu.“ Na súťažné pódiá sa hodlá vrátiť. „Moja kariéra fitnesky sa bude odvíjať od konkrétnej situácie, nerobím si dopredu plány. Určite však chcem ďalej napredovať a súťažiť.“ Ako fitneska súťaží od roku 2018, vtedy obsadila na M – SR dorasteniek druhé miesto, na národnom šampionáte junioriek bola najprv štvrtá. Je bývalou volejbalistkou.

Michaela bola aktívna na Instagrame. „Instagram je prostriedkom zviditeľnenia sa. A ako každý mladý človek, aj ja som podľahla tomuto fenoménu. Momentálne sú moje aktivity na Instagrame minimálne. Nemám toľko času sa tomu venovať, učenie je na prvom mieste,“ uviedla Michaela Ďubeková, ktorá nemá na tejto sociálnej sieti núdzu o sledovateľov. „Jasné, teší ma, že mám toľko sledovateľov. Sľubujem, že keď budem mať niečo zaujímavé z môjho športového života, podelím sa s nimi o to.“

Zdroj: Rimava.sk, foto: album M. Ďubekovej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross