No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Folklórny festival Koliesko štartuje už tento týždeň. Tešiť sa môžete na množstvo noviniek

Foto archívne: Rimava.sk

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Festival ľudovej kultúry Koliesko v Kokave nad Rimavicou privíta tento týždeň (3. až 6. augusta) všetkých milovníkov folklóru už po 32-krát. Tešiť sa môžete na účinkujúcich z celého Slovenska, ale aj na množstvo noviniek.

Koliesko štartuje už tento štvrtok (3. augusta) kokavskými etnodielňami a pokračuje piatkovým celodenným programom. Organizátori si pre návštevníkov okrem tradičných vystúpení a sprievodných podujatí pripravili aj množstvo prekvapení.

Článok pokračuje pod reklamou


"Tento rok máme nový pilotný program, je to komorný program v synagóge s názvom Miestopis kultúry Kokavy, kde sa predstavia miestni obyvatelia, budú sa spomínať tí, ktorí už nežijú, ale pôsobili v regióne v oblasti kultúry a folklorizmu. Bude to veľmi krásny program, ktorý bude v sobotu po programe v amfiteátri. Autorom programu v synagóge je Ivan Murín, jeden zo zakladateľov festivalu," uviedla pre portál Rimava.sk vedúca kokavského kultúrneho strediska Blanka Harasimová.

"Už po druhýkrát sa uskutočnia takzvané Leščákové dišputy, je to taký debatný krúžok o zaujímavostiach kokavských hudobníkov a tento rok to bude dychová hudba Kokavčanka," dodala Harasimová.

Okrem tradičných vystúpení sa môžete tešiť aj na výstavy, remeselné dvory, detské divadielko, remeselnú uličku, folklórnu scénu, jarmok či tancovačku. Regionálny program bude zameraný na Horehronie a vo dvoroch vás budú čakať tradičné slovenské špeciality.

Organizátori mysleli tiež na dopravu a na Koliesko sa môžete priviezť Sklárskym expresom či folklórnym vlakom, v piatok a sobotu (4. a 5. augusta) budú tiež v smeroch Rimavská Sobota, Hnúšťa, Lučenec a Detva pridané nočné spoje. Pokiaľ prídete autom, zaparkovať môžete na ihrisku, kde bude zriadené záchytné parkovisko.

Zdroj: sadlc.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross