No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Aj mladých hasičov navštívil Mikuláš s bohatou nádielkou

10. decembra 2014 |  | | |

hasici-mikulasPo minuloročnom úspešnom nultom ročníku sa v prvý decembrový deň na ZŠ P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote uskutočnil I. ročník „ Hasičských hier s Mikulášom“. Tentokrát sa súťaže zúčastnili aj dve družstvá žiakov z okresu Poltár. Deti si zmerali sily v štafete hasičských dvojíc, uzlovej štafete a v disciplíne vedomosti a rýchlosť hasiča. Najzábavnejšou disciplínou ostali naďalej hasičské kolky, ktorej víťazmi sa stal DHZ Poltár II. Bolo to veľmi tesné. Na druhom mieste za nimi, s rovnakým počtom zrazení, sa umiestnili DHZ Číž II. a DHZ Číž III. (zrazené takmer všetky, okrem jednej).

Družstvo DHZ Poltár II. bolo celkovo najúspešnejším tímom súťaže. Stali sa víťazmi všetkých štyroch disciplín a získali tak v celkovom hodnotení zaslúžene prvé miesto. Za nimi sa umiestnili domáce družstvá z okresu – na 2.mieste DHZ Číž II. a DHZ Číž III. , minuloroční víťazi „Hasičských hier s Mikulášom“ .

Na záver súťaže medzi deti zavítal Mikuláš. A keďže boli počas roka dobré, ale hlavne šikovné, ako to aj počas dňa dokázali, Mikuláš ich všetky obdaroval sladkými balíčkami.

Zdroj: Ing. Jozefína Očenášová, riaditeľka Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v R. Sobote (redakčne krátené)
Foto:  DHZ Poltár - Juraj Kulich, DHZ Číž - Štefan Pucsok


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross