No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Anketa Športovec roka už pozná svojich víťazov. Takto dopadla

ŠPORTOVEC roka 2020 Región GEMER-MALOHONT 54. ROČNÍK Miesto: MsKS Tisovec

Anketa Športovec roka regiónu Gemer-Malohont už pozná svojich víťazov. Tých vyhlásili na piatkovom galaprograme v Tisovci. Pozrite si, ktorý športovec z regiónu získal ocenenie.

Ako býva zvykom, troch najlepších vyhlasovali v rámci niekoľkých kategórií. Pozrime sa na kategóriu Žiaci. Na treťom mieste skončila Tamara Molentová z klubu biatlonu Magnezit Revúca. Druhé miesto obsadila Alžbeta Teličaková z KiX Box Revúca a prvé miesto získal Lukáš Kurek z rimavskosobotského klubu Falcon, z takpovediac odnože Chanbary. Na povestný Olymp sa v kategórii Dorast dostali: z tretieho miesta Michaela Ďubeková z Fitness klubu Iskra Hnúšťa, na druhom mieste skončila Laura Dávidová z Falcon Chanbara klubu v Rimvskej Sobote a to najvyššie, prvé miesto obsadil Tomáš Mravec z Taekwondo klubu Hnúšťa. Prišlo aj na dospelých. V tejto kategórii si tretie miesto odniesol rimavskosobotský kulturista Roland Brosman, druhé miesto získal chanbarista z Falconu v Rimavskej Sobote Tibor Figei a prvé miesto obsadil Vojtech Lázok, kulturista z Tornale.Nezabudlo sa ani na kategóriu Kolektívy. Do oceňovaného výberu sa z tretieho miesta dostal MFK U15 z Tisovca, na druhom mieste skončil klub Falcon Rimavská Sobota a na prvom mieste sa umiestnil Taekwondo klub Hnúšťa. Nechýbala ani kategória technických športov. V rámci nej na treťom mieste skončil motocyklista Ondrej Cerovský z Rimavských Janoviec, druhé miesto patrilo lukostrelkyni Luca Dancs z Rimavskej Soboty a prvé miesto obsadil taktiež lukostrelec Tibor Lévay z Lukostreleckého klubu Bašta.

Ani tento rok nechýbalo oceňovanie jubilantov. Oblastný futbalový zväz ocenil tento rok zaslúžilých funkcionárov, a to Jozefa Slováka, Roberta Huráka, Jána Rosiara i Ľubomíra Struhára. Ocenili aj najlepšieho trénera futbalu, ním sa stal Marián Kudlík z MŠK Rimavská Sobota. Taktiež ocenenie udelilo aj Okresného združenia telesnej kultúry Rimavská Sobota a Asociácia športových zväzov, a to jubilantom, medzi ktorými bol Ján Kučera (Klub slovenských turistov R. Sobota), Dezider Balajthy (funkcionár OZTK), Štefan Makši (Funkcionár OZTK), Juraj Svoreň (zaslúžilý tréner Judo R. Sobota) a Ján Forgoň (zaslúžilý člen Stolnotenisového oddielu R. Sobota).

Odovzdávali sa aj osobitné ceny. Tú si odniesla Edita Homoľová, internetová sympatizantka jazdkyne na koni Tamary Polákovej. Ďalej Alec Vetrák, ktorý sa stal v rámci internetového hlasovania najsympatickejším športovcom a výhercom internetového hlasovania o cenu najlepšieho trénera regiónu Gemer-Malohont sa stala Viktória Bitalová z Taekwondo klubu Falcon Rimavská Sobota. Na galaprograme odovzdali aj mimoriadne ohodnotenie, ktoré si odniesla primátorka hosťujúceho Tisovca Irena Milecová, a to za rozvoj a podporu športu v meste pod Hradovou.

Rovnako ocenili aj športovcov mesta Tisovec. Sú to občania, ktorí trvalo reprezentovali mesto a prispeli tak k dobrému menu Tisovca a všetkých občanov mesta. Medzi nimi boli z workout klubu Back to elements: Alex Hampachel (grappling), Erik Lopušny (grappling), Marcel Sirota (workout), Nina Hroncekova (workout) a Boris Štulajter (súťaž v ťahu v a tlaku).

Ocenili aj športovcov Evanjelického gymnázia v Tisovci: Loderer Pavol, Loderer Peter, Kvetko Tomáš, Vetrák Juraj, Nina Hrončeková, Juraj Remeň, Róbert Buchta, Martin Temiak, Ramón Kordík, Lukáš Sojka, Kristína Csépeová, Natália Királyová, Radka Vojteková, Lenka Tomengová.

Ocenenia si prevzali aj kolektív dievčat
Patrícia Danková, Karolína Blahová, Nina Blahová, Tamara Vrábľová, Sofia Očovanová, Liana Liptáková, Zara Trnavská, Zoja Jurčiaková, Klaudia Búrová. Ďalej Zara Trnavská, Patrícia Danková, Patrik Petróczy, Lea Petróczyová. Dievčatá reprezentovali svoju školu či mesto v rôznych športoch ako florbal, basketbal, gymnastický štvorboj či cezpoľný beh.

S ocenením odchádzali aj žiaci SOŠ Tisovec Ivan Antal, Aleš Foľtán, ktorí svoju školu reprezentovali na školských súťažiach vo futbale, florbale, volejbale, basketbale. Ďalším oceneným bol aj Matúš Oszi, ktorý školu reprezentoval na súťažiach v Brezne či Púchove.

Pozrite si fotogalériu FOTO: Milana Slabeja

Pozrite si fotografie zachytené Tiborom Figeiom

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Milan Slabej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross