No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Balvalfest má za sebou 22. ročník. Pozrite si, ako sa ľudia bavili na festivale v Kokave nad Rimavicou

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Medzinárodný festival rómskej hudby Balvalfest má za sebou už 22. ročník. Uplynulú sobotu (19. augusta) si cestu do Kokavy nad Rimavicou našlo niekoľko stoviek ľudí, aby si prišli vypočuť to najlepšie z rómskej hudby.

Ako pre Rimava.sk povedal Vladimír Sendrei, predseda Kultúrno – výchovného občianskeho združenia Láčho drom, ktoré je organizátorom Balvalfestu, počasie na akcii im vyšlo, aj keď sa obávali príchodu nepriaznivého počasia. "Organizácia festivalu je z roka na rok ťažšia, pretože sa nám hlási menej dobrovoľníkov, pretože nikto to zadarmo robiť nechce. Aj keď to možno bude aj iné roky horšie, festival si určite udržať chcem," povedal Sendrei o organizácii festivalu.

Súčasťou festivalového repertóaru bol opäť aj duet Sendreiovcov, ktorý tentokrát odohrali s Františkom Farkašom, známym pod pseudonymom P.A.T., s ktorým iba nedávno nahrali pieseň "Le romenge Džal". Videoklip k tejto piesni vznikol v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote.

Čo sa týka účinkujúcich, najväčším lákadlom boli Igor Kmeťo ml., spomínaný raper P.A.T. či domáci Sendreiovci. "Podľa mňa som zohnal dobrých účinkujúcich. Čo sa týka sprievodných podujatí, dali sme šancu predstaviť sa amatérskym kapelám," doplnil Sendrei.

Zároveň dodal, že príležitosť ponúkli aj tanečným skupinám, no mrzel ho fakt, že nemajú veľa možností na sebaprezentáciu "Každý sa na festivale zameriava na hudobné kapely. Pre nich je to pocta, že pracujú na sebe. Oni sú šťastní, že môžu byť na Balvalfeste," dodal Sendrei.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross