No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Brosman sa vrátil z MS ako tréner reprezentácie. Slovensko vybojovalo 30 medailí

RIMAVSKÁ SOBOTA - Úspešný kulturista a majiteľ fitnesscentra Roland Brosman pôsobí ako tréner slovenskej reprezentácie v kulturistike. So zverencami sa vrátil zo 75. ročníka IFBB Majstrovstiev sveta v kulturistike a fitness mužov, žien, juniorov a masters.

"Naša SAFSKT reprezentácia Slovenska pozostávala z 27 žien a 18 mužov. Bola to veľká výprava. Dostali sa len tí najlepší z najlepších, ktorí dosahovali tie najlepšie výsledky na našich terajších jesenných súťažiach na Slovensku," povedal pre Rimava.sk Brosman s tým, že z Rimavskej Soboty tam nebol žiaden súťažiaci.

Článok pokračuje pod reklamou


Slovensko sa z MS vrátilo dokopy s 30-timi medailami. Celkovo bolo 13 majstrov sveta, z ktorých boli traja absolútni majstri. Medzi nimi bol Vladimír Holota, ktorý dosiahol pre Slovensko najväčší úspech.

"Porazil naraz 8 aktuálnych majstrov sveta, ktorí súťažili ten samotný deň v druhých váhových kategóriách a každý jeden z nich mal v kategórii cez 20 ďalších súťažiacich! Toto je pre mňa z pozície štátneho trénera doteraz najväčší úspech, ktorý sa dá na takom šampionáte dosiahnuť," vysvetlil Brosman. Dodnes má tréner na tele zimomriavky z toho okamihu. "Hlas sa mi ešte dodnes celkom nevrátil, ostal zrejme tam v hale," dodal.

Okrem Holotu sa absolútnymi majstrami sveta stali aj Kristína Juricová v kategórii Fitness a Peter Tatarka v kategórii Klasik physique.

Článok pokračuje pod reklamou


Slovensko skončilo na šampionáte veľmi dobre. V kategórii Junior obsadilo prvé miesto z 30-tich štátov. V kategórii Fitness skončilo Slovensko druhé z 32 štátov, v kategórii Kulturistika bolo štvrté zo 49 štátov. V poslednej kategórii, Masters, bolo siedme z celkových 43 štátov.

"Ďakujem každému pretekárovi za vzornú reprezentáciu a gratulujem k dosiahnutým úspechom. Ďakujem prezidentovi našej SAFKST asociácii Borisovi Mlsnovi, medzinárodným rozhodcom Gabike Mlsnovej, Petrovi Uríčkovi, Andrejovi Hlinkovi a Ľubovi Matejíčkovi, kolegyni štátnej trénerke žien Ivete Chrťanovej a členom realizačného tímu," uzavrel Brosman.

Foto: Facebook Roland Brosman


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross