No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Čarovný klobúk a kúzelné paličky prilákali deti ku knihám Harryho Pottera

12. júna 2024 | | | |  | 
Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Do knižnice Mateja Hrebendu (KMH) v Rimavskej Sobote zavítali žiaci Súkromnej základnej školy Creative. Prišli na vernisáž putovnej výstavy s názvom Harry Potter v 22 jazykoch.

Ako pre Rimavu.sk povedala riaditeľka KMH Rita Herczegová, je to výstava, ktorú organizuje Europe Direct z Lučenca pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Na výstave, okrem kníh J. K. Rowlingovej – Harryho Pottera, ktoré boli zapožičané od Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, mohli žiaci vidieť rôzne artefakty.

Článok pokračuje pod reklamou


"Vieme, že pre deti nie sú zaujímavé len knihy, preto tu máme spoločenské hry, rôzne prútiky, deti sa môžu odfotiť v triediacom klobúku, ktorý určuje, do ktorej fakulty čarodejník patrí, alebo sa môžu odfotiť ako hľadaní čarodejníci. Pripravili sme ďalšie rôzne aktivity pre deti a ako sa zdá, deťom sa to páči," povedala riaditeľka.

Deti si pobyt v knižnici viditeľne užívali a ozvali sa aj dvaja znalci – Maroš a Marek, ktorí, ako povedali, sú odborníkmi na Harryho Pottera. "Najskôr som pozeral film a potom som čítal knihy a teraz ich čítam znova. Najviac ma zaujalo, že to nie je taká obyčajná kniha. Je to tu fajn, chcel by som si zobrať ten náhrdelník z 'Darov smrti', aj ten klobúk sa mi páči," povedal Marek.

Maroš sa nedal zahanbiť. "Mne sa najviac páčia jeho kúzla. Tiež som prečítal všetky knihy, najviac sa mi páči druhá časť, keď je Harry druhákom na Rokforte. A tu na výstave je to super, aj ten náhrdelník z Darov smrti, aj tá bazová palička či palička osudu. Super to tu majú," povedal.

Súčasťou výstavy je aj kútik venovaný Európskej únii. "Je to dar od Europe Direct v Lučenci, v kútiku nájdete rôzne dokumenty o Európskej únii, o jej fungovaní a rozvoji. Ak by mal niekto záujem, alebo to študuje, môže sa dostať k dokumentom, ktoré sú veľmi špecifické," dodala Rita Herczegová.

Celkovú atmosféru v knižnici dopĺňal hudobný motív z filmu. Výstava potrvá do 28. júna.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross