No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Centrum mesta ovládol folklórny festival Pod Sobotskou bránou

17. septembra 2022 | | |  | 
Pod Sobotskou bránou. Foto: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Prvý víkendový deň (17. 9.) v Rimavskej Sobote patrí ľudovým tradíciám. Na nádvorí Čierneho orla od rána prebieha folklórny festival Pod Sobotskou bránou.

Podujatie, ktoré už po piatykrát pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, prinieslo do centra nášho mesta dávku folklóru.

Článok pokračuje pod reklamou.


Pódium na nádvorí od rána patrí miestnym detským i dospelým folklórnym súborom Rimavan, Háj, Hájik, Hájiček a Lieskovček i spevácka skupina Lieščina. Krv v žilách rozprúdia populárni Sendreiovci Gypsy Band a tanečná skupina Romani Luluďi z Kokavy nad Rimavicou pod vedením Janky Sendreiovej ml.

Akciu spestrili aj remeselníci a lokálni výrobcovia, výstava krojovaných bábik Gabriely Medveďovej a tvorivá dielňa keramiky s Dankou Bakšovou.

Bodku za akciou dá krásny profilový program pri príležitosti 45. výročia založenia folklórneho súboru Podpoľanec v divadelnej sále Domu kultúry o 18.00 hod. Vstupné je 5 eur.

Podujatie organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktorý je zároveň hlavným partnerom podujatia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross