No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Chanbaristi ukončili sezónu

RIMAVSKÁ SOBOTA - V októbri absolvovali rimavskosobotskí chanbaristi posledné dve online súťaže tejto sezóny. Organizátorom väčšej súťaže bola Česká Asociácia Chanbary, ktorá zorganizovala preteky pod názvom „Distant bud United“.

Súťaže sa zúčastnili chanbaristi z 5 krajín (Česká republika, Slovensko, Fínsko, Grécko, Nemecko). „Pravdaže na tejto súťaži nemohli chýbať ani  Falconisti,“ uviedol pre Rimava.sk Tibor Figei, tréner a športovec rimavskosobotského klubu Falcon TKD Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou


Športovci súťažili len v jednej disciplíne (kata – súborné cvičenie, v  chanbare kihon-dosa). Boli otvorené nasledovné kategórie: kadeti, juniori, ženy a muži. Nakoniec sa súťažilo ešte o absolútneho šampióna, tzv. grandšampióna.

Ako ďalej povedal Figei, najviac sa darilo Františkovi Kӧkényovi a Tomášovi Figeimu v kategórii kadetov. Napriek tomu, že sú obidvaja vekom ešte mladší, dosiahli veľmi pekné umiestnenia. Prvý menovaný si vybojoval nakoniec zlatú medailu, keď nenašiel premožiteľa v ani jednom zápase a vo finále zdolal fínskeho reprezentanta. 

Druhý menovaný si odniesol bronzovú medailu, keď prehral len semifinálový zápas. Je to pre neho prvá veľká medzinárodná medaila. Pekné štvrté miesto si vybojoval taktiež rimavskosobotský chanbarista  Samko Gonda. František Kӧkény ako víťaz svojej kategórie ešte zabojoval o  absolútneho šampióna tzv. Grandšampióna s víťazom juniorskej kategórie, ktorému podľahol tesne na body až na druhýkrát. Víťazom sa stal fínsky reprezentant. 

Článok pokračuje pod reklamou


V kategórii juniorov nastúpili ďalší dvaja falcoňáci Lukáš Černák a Valent Slanina. Obidvaja siahli na medaile. Lukáš sa dostal do finále, kde tesne prehral, tiež len na druhýkrát. Valent Slanina obsadil krásne tretie miesto. Pre Valenta je to taktiež prvá veľká medaila z medzinárodnej súťaže. 

V kategórii mužov nastúpil rimavskosobotský tréner Tibor Figei. Ten  postupne porazil gréckeho a fínskeho chanbaristu a vybojoval si tak prvé miesto.

„Som veľmi rád za toto umiestnenie, keďže sa mi na jar nedarilo na takejto online medzinárodnej súťaži, keď som vypadol v 1. kole s francúzskym reprezentantom. Tak isto ako minulý rok v takomto čase, aj teraz sa mi podarilo zvíťaziť, čo si veľmi vážim,“ doplnil Figei. Tréner nastúpil ako víťaz o absolútneho šampióna s víťazkou ženskej kategórie, s ktorou prehral 2:1 na body. 

„Keďže aj táto sezóna bola ovplyvnená epidemiologickou situáciou, tak sme počas celého roka cvičili aj kihondosu (katu) a som rád, že deti potvrdili, že majú úroveň aj na medzinárodnej pôde aj v súborných cvičeniach. Kihondosa je technicky náročná disciplína, kde rozhoduje koncentrácia, presnosť, technika, dynamika, načasovanie a dýchanie,“ zakončil rimavskosobotský tréner. 

3. kolo Falcon Online Ligy 2021

Týždeň pred medzinárodnou súťažou „Distand bud United“ usporiadal rimavskosobotský klub Falcon v súborných cvičeniach záverečné 3. kolo  Falcon ONLINE Ligy 2021 v kihondose. Mal to byť posledný test pred dôležitými medzinárodnými pretekmi. Zúčastnili sa ich cvičenci z domovského klubu, ktorí súťažili z pohodlia svojho domova v kategóriách detí a dospelých. 

Článok pokračuje pod reklamou


„Deti majú za sebou niekoľkomesačný online tréning a toto bol posledný test pred veľkou medzinárodnou súťažou. Ukázal nám ich aktuálnu formu a  menšie detaily, ktoré musíme ešte doladiť,“ uviedol tréner Tibor Figei.

Na súťaži sa najviac v kategórii detí 7-11 rokov darilo Františkovi Kӧkényovi, ktorý v tejto kategórii vyhral všetky súboje a stal sa tak jej víťazom a zároveň aj absolútnym šampiónom v kategórii detí. Na druhom mieste skončil Lukáš Černák, ktorý len tesne prehral finálový súboj. Na treťom mieste skončili zhodne Valent Slanina a Matej Gregorec. Poďakovanie patrí aj ostatným účastníkom a rozhodcom, ktorí sa tejto súťaže zúčastnili.

Po 3. kolách Falcon online kihondosa ligy za rok 2021 sa stali víťazmi nasledujúci chanbaristi: 

Kategóriu detí vyhral František Kӧkény. Na druhom mieste sa umiestnil Lukáš Černák a tretie miesto obsadil Matej Gregorec. Kategóriu dospelých vyhral Tibor Figei. 

Pre Falcoňákov to boli posledné dve súťaže v októbri, keďže Majstrovstvá sveta v Jokohame koncom novembra síce budú, ale rimavskosobotskí  chanbaristi sa ich nezúčastnia pre epidemiologickú situáciu vo svete.  Japonsko otvára svoje hranice zatiaľ len pre ázijské krajiny a Oceániu. Pre Európu sú podmienky nastavené veľmi prísne. 

Najlepšími chanbaristami v klube Falcon za rok 2021 sa stali:

Kategória deti 6-8 r. – Tomáš Figei (3-krát po sebe)

Kategória deti 9-11 r. – 1. miesto Lukáš Černák, 2. miesto František Kӧkény, 3. miesto Matej Gregorec

Kategória juniori: Laura Dávidová (6-krát po sebe)

Kategória seniori: Tibor Figei (6-krát po sebe)

Najlepším chanbaristom (falcoňákom) sa stal Lukáš Černák.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross