No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Divadlo Havran pozýva na premiéru výnimočnej divadelnej hry

Zdroj: Divadlo Havran

RIMAVSKÁ SOBOTA – Divadlo Havran z Rimavskej Soboty prichádza so sarkasticko-absurdnou, (ne)realistickou autorskou hru Petra Pavlíka, Vlastenenci. Pozrieť si ju budete môcť už tento piatok (5. apríla) o 19-tej v Divadle Havran.

Divadlo Havran je známe divadelné súborové združenie pri Základnej umeleckej škole v Rimavskej Sobote. Súbor vznikol v júli 2015 na podnet Mariána Lacka a odvtedy aktívne pôsobí na kultúrnej scéne mesta a okolia. 

Článok pokračuje pod reklamou


Divadelná hra Vlastenenci je inšpirovaná skutočnými udalosťami zo sociálnych sietí. “Počas pandémie sa okrem covidu rozmohol takisto konšpiračný mor. Táto hra ukazuje, čo by sa stalo, keby boli divoké teórie šírené alternatívnymi médiami pravdivé. Príbeh je zasadený do fiktívnej krajiny, no má mnoho spoločné so súčasnou spoločenskou situáciou na Slovensku. Hra je žánrovo otvorená. Divák ju môže vnímať ako komédiu, satiru alebo sci-fi podobenstvo. Alebo všetko dohromady,” uviedol Peter Pavlík, autor hry.

V hre "Vlastenenci" sa snaží reagovať na súčasnú spoločenskú situáciu v Európe aj inde na základe informácií z internetu formou jemnej sci-fi irónie, satiry a fikcie. Ide o odvážny a aktuálny pohľad na svet, ktorý sa snaží vyvolať diskusiu a zamyslenie u divákov. 

Nechajte sa vtiahnuť do sveta Vlastenencov a zarezervujte si svoje miesto v hľadisku. V prípade, že máte o predstavenie záujem, objednať si lístky z dôvodu obmedzenej kapacity sály môžete na telefónnom čísle 0905 549 342. Predstavenie je vhodné len pre divákov nad 15 rokov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross