No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Dni mesta patrili aj oceňovaniu občanov R. Soboty

Májové Dni mesta Rimavská Sobota tradične patrili aj oceňovaniu jej občanov. Na doskách Domu kultúry si v piatok, 4. mája, z rúk predstaviteľov mesta prevzali tri osobnosti z Rimavskej Soboty Cenu mesta. Počas slávnostného oceňovania primátor Jozef Šimko udelil niektorým občanom aj ďakovné plakety. O ocenených rozhodli rimavskosobotskí poslanci na svojom uplynulom mestskom zastupiteľstve.

Cenu mesta Rimavská Sobota si v tomto roku odniesla Daniela Rapavá, odborná pracovníčka Hvezdárne v Rimavskej Sobote, ktorej koníčkom je fyzikálna fotografia. Na výstavách svojou tvorbou reprezentuje nielen mesto, ale aj Slovensko. Taktiež publikuje na prestížnych stránkach s mimoriadne vysokou návštevnosťou i v domácich a zahraničných periodikách. Druhým oceneným bol Tibor Pelle, ktorý je bývalým poslancom mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote. Veľmi intenzívne podporoval tunajší futbal ako futbalový rozhodca. Od roku 2010 je predsedom Katolíckeho krúžku a hlavným redaktorom cirkevného časopisu Olajág.

Do tretice Cenu mesta si počas osláv Dní mesta prevzala učiteľka na dôchodku Darina Zajacová. Okrem učiteľskej práce aktívne pracovala v rôznych mestských organizáciách. Bola členkou v komisii pre telovýchovu a školstvo v meste. Dlhé roky bola tajomníčkou v mestskom výbore ČK ako aj aktívnou sprievodkyňou v organizácii Čedok a pracovala aj v Zbore pre občianske záležitosti v Rimavskej Sobote. Ako povedali ocenení pre Rimava.sk, táto cena ich veľmi teší a je to pre nich pocta. „Ja som to vôbec nečakal. Osobne nemám pocit, že by som robil niečo významné hodné ocenenia,“ povedal Tibor Pelle. Rovnaký názor mala aj Daniela Rapavá i Darina Zajacová.

Na slávnostnom oceňovaní primátor ocenil ďakovnou plaketou i ďalších tridsiatich občanov mesta. Ako odznelo počas oceňovania získali ju občania, ktorí sa svojou dlhoročnou a obetavou prácou podieľajú na propagácii Rimavskej Soboty. Prítomným ako aj samotným oceneným sa počas podujatia predstavil spevák Maroš Bango.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross